Kunhan käyttöhuone laki hyväksytään ja tulee voimaan niin missä päin Kajaania olisi paras paikka käyttöhuoneelle? Vai olisiko parempi että niitä olisi yhtä tiuhaan kuin ennen oli puhelukoppeja. Vai olisiko liikkuva käyttöhuone auto hyvä?
Käyttöhuoneen ajatushan on että siellä on terveydenhuollon ammattilaisia paikalla ja niiltä saa mm. puhtaat värkit millä pistää ja testaavat onko aine puhdasta ja turvallista.
Laki huumeidenkäyttöhuoneista
24
656
Vastaukset
- Anonyymi
Kajaanin torille se on hyvä perustaa..Sitten pääsylippuja myymään sinne käyttö huoneeseen ja ilmaiset eväät kaikille halukkaille eli huumeet ilmaiseksi saatava sieltä sitten .
- Anonyymi
Miten olisi Kajaanin kirkossa? On muutenkin tyhjäkäytöllä ja ressukoiden tukeminen olisi hyvinkin kristillistä.
- Anonyymi
Niiden uusien tornitalojen alakertaan tai onnelan rantaan.
- Anonyymi
Ei mihinkään kannusteita huumeiden käyttöön. Narkkarit ovat vaaraksi muille ihmisille. Huumeiden hallussapidosta tulisi olla Aasian mallin mukaiset tuomiot.
- Anonyymi
Kivimäkeen liiviukkoille kytäyskoppi samaan rahaan sinne.
- Anonyymi
Prismasta voisi vuokrata liiketilan kunta. ABC asema palvelisi hyvin lohtaja huuhakajanvaara kettu akselia.
- Anonyymi
Tilhitielle
- Anonyymi
Kajaanin Oksatiellä ja Lehtokujalla on jo kokemusta. Melkein jokaisessa, homeisessa ja purkukuntoisessa kämpässä on huumehuone.
- Anonyymi
Käyttöhuone tai käyttöauto voitaisiin sijoittaa vaikka tuonne pk-seudulle. Vaikka Helsinkiin, Vantaalle tai Espooseen. Siellä voisivat käyttää huumeitaan niin maan perkeleesti.
Kyllä täällä poltetaan oli huuoneita tai ei. Runsaasti pääkaupunkiseudulla ja varmaan muuallakin. Ällöä hommaa ja kauheaa katsoa nuoria ihmisiä joilla silmät toljottavat eivätkä tiedä ovatko tulossa vai menossa.
- Anonyymi
Joka kuapungin nurkalla. Kaupunki voisi laitttaa sdllaiset huumeautomaatit josta veronmaksajien rahoilla narkit saisi aineet ja välineet.
- Anonyymi
Eiköhän poliisilaitoksen tiloista löytyisi sopiva kolkka tähän tarkoitukseen.
- Anonyymi
Ilman muuta asutustaajaman kunnan- tai kaupungintalolle.
- Anonyymi
Paltamossa eniten käyttäjiä.
- Anonyymi
Te hyveelliset vanhat ukot kuvittelette olevanne jotenkin parempia kuin muut. Ette ollenkaan tiedä miten vaikea toisilla voi olla kun yhteiskunta ja valtio kääntyy vastaan ja alkaa laittaa kapuloita.
Maistuu teillekin ne teidän reumakipulääkkeet kun niitä napsitte television edessä!- Anonyymi
Ei yhteiskunta pakota käyttämään huumeita. Se on täysin omaa syytä jos niiden kanssa alkaa pelleilemään.
- Anonyymi
Suihkuun ja töihin hipit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suihkuun ja töihin hipit.
Palkkaisitko
- Anonyymi
Nyt on kaksi tärkeää lainsäädäntöhanketta, ensiksikin kannabis on heti laillistettava ja toiseksi muiden päihteiden käyttö dekriminalisoitava.
- Anonyymi
Ja kaikki huumeet ilmaisia , niinhän ?
- Anonyymi
Ajatuksena varmaan saada käytetyt piikit pois puistoista ym. ei liene kuitenkaan kajaanissa niin suuri ongelma että huoneita tarvitsee
- Anonyymi
Olipa se yllätys.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008978986.html
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä681919- 1261381
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1321333- 1401064
- 101927
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten348868Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82754Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55694Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50673Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j67654