Vääksyn kauppa

Joka kesä etlari jaksaa kirjottaa kyläkaupalle ilmaisen mainoksen.
693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä.Mutta kehutaan kansainvälisyydestä,no ei jos ei puhuta suomea,Suomessa. Jos noin todella on,että omassa maassa ei saa palvelua omalla kielellä,niin onpa todella ylimielistä. Onko siis otettu oppia kuuluisista koppavista pariisilaisista. Noloa, suoraan sanoen.

Äänestä

Veisin kyllä rahani muualle.

Äänestä

Taitaa firma ajatella että sama mitä puhutaan, kunhan puhutaan! Itselläni kanta että koska suomessa virallinen pääkieli suomi ja ellei sillä saa palvelua niin "pitäkää tunkkinne" vien rahani sinne mistä sen omankielisen palvelun saa.

Äänestä

Pirusti ongelmia kun osa tulee lehtiinkin

Äänestä

Onhan toinen omistaja, naispuolinen, markkinoinnin ammattilainen. Ei siis ihme että lehtijuttuja pukkaa.

Äänestä
  • Sanoo että suomenkieliset työntekijät teki muuta.Siis itse työnantajana asetti kieltä osaamattomat nuoret työntekijänsä tuohon tilanteeseen.Eli huono työnantaja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joka kesä etlari jaksaa kirjottaa kyläkaupalle ilmaisen mainoksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu