Kunnalla näkyy olevan tarkotus kaataa kaikki puut 22-tien vierestä jotta kunnantalo näkyisi tielle. On tainut jollain kihahtaa hattuun. Se on tuota alkuhuumaa. Ei tuo niin erikoiselta tielle näytä.
On paikallaan jättä isot puut ja poistaa niiden välistä kaikki pienet puut. Silloin olisi hoidftn näköinen. Ei missään tapauksessa kaikkia puita.
On paikallaan jättä isot puut ja poistaa niiden välistä kaikki pienet puut. Silloin olisi hoidftn näköinen. Ei missään tapauksessa kaikkia puita.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jassoo. Nyt se länkytys alkaa. Vaaditaan puut pois...ei ei ei puita ei saa kaataa. Mielenkiintoista!
Mielipiteitä soppii. Kerro omasi äläkä yritä halveksia mielipiteitä.
Häivy Paltamosta jos et voi kuunnella toisten mielipiteitä. Kukaan ei jää kaipaamaan sinua.
Keskusta päättää ja kunnan ylin virka johto. Kunnanhallitus on kumileimasin.
Keskusta paltamon määräjä pulinat pois ja puut kaatuu
Sempä kyllä tuosta puolueesta uskoo.
Tielaitos on aikoinaan raivannut puustoa ja jättänyt puita sopivin välein. Nyt on muutman metelistä päin työhön tuleville tullut oivallus kaataa puut pois jotta aamulla näkee työpaikkansa töihin tullessa.
Vieläkö Paltamon kunnalla on puuta mitä kaataa, kuuli notta ois mehtänsä myynyt jotta suapi uuden kunnantalon pystyyn.
Nyt se pittää saoha näkyviin.
Ei riitä tällä menolla biotuotetehtaalle puuta, alakeepa vähän rauhottua siellä.
Ei taija enneä kellään olla tehas mielessä
tulipa hyvä!
Oesi Härkölän rannassa vielä ollut puita ja ratan ja 22 n välissä
Kenekää maeta se lienöö aseman luona tien ja ratan välien alue. Siinä oesi raevojalle töetä.
Sesi sen siistie.
No siellä on jotaja niin ihteäsä täönnä. Terassille pollitelemaan niin näkkyy tielle