Olen lesbo ja yksi suhde ollut. Hän oli varattu nainen siis hänellä on mies ja kaksi aikuista lasta ja lastenlapsiakin. Kaikkea lupasi, että asuisimme joskus yhdessä jne. Suhteemme oli salasuhde. Emme ole enää mitään nuoria. Sitten tajusin että emme koskaan voisi olla yhdessä ja tietenkin loukkaannuin kun ne kaikki hänen lupaukset kariutuivat. Hän häpesi ja palasi takaisin " normaaliin elämäänsä". Tästä on jo pari vuotta ja vieläkin se kirpaisee .. Mistä löytäisin nyt kaverin. Mistä huomaan että joku on lesbo. Miten lähestyn häntä ? Pari salaista ihastusta on, mutten tiedä välittisikö he minusta. Yhden vapaan lesbon tiedän, mutta en tunne häntä kohtaan mitään. Olenko aina yksin????
Mistä löytäisin sen laulun eiku naisen
15
855
Vastaukset
Jaa-a, enpä tiedä kun en ole ollut haku päällä. Oisko jotkut deittisovellukset, facebook sinkut naisille tms?
Miten se Jodel toimii? Jotain whatsup porukoitakin näkyy olevan eri puolilla maata. En osaa sanoa poikiiko niistä mitään edes treffejä?- Anonyymi
Voin samastua tarinaasi. Ymmärrän, kuinka suhteen loppuminen loukkasi sinua. Ja ehkä muut asiat myös: salailut, häpeämiset, pakoilu jne. Ei kukaan sellaista kohtelua halua, kun itse on täysillä mukana, kunnes kaikki romahtaa ja jää yksin.
- Anonyymi
Oli suhde millainen tahansa kun se loppuu lupauksista huolimatta niin se tekee kipeää.
Toivottavasti löydät omasi ja tulet onnelliseksi - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oli suhde millainen tahansa kun se loppuu lupauksista huolimatta niin se tekee kipeää.
Toivottavasti löydät omasi ja tulet onnelliseksiYksi raskaista asioista minulle on juuri tuo lupausten rikkominen, mitä en edeltävässä kommentissa maininnutkaan. Luotin kaikkeen niin paljon. Olin onnea täynnä juuri lupausten tähden. En olisi voinut mitenkään kuvitellakaan, että juuri hän ne rikkoo. Olen ihan riķki. Kesä mennyt itkiessä. Sanasi ovat kauniita. En vain yhtään tiedä, missä sitten olisi se oikeasti oikea mulle. Nyt on vaikeaa.
- Anonyymi
Ei kannata tuhlata aikaa bisseihin, useimmilla kuitenkin aina toinen jalka heteroelämässä ja sen helppouksissa, pariutuvat sitä paitsi vakavaan suhteeseen useimmiten miesten kanssa, miksi lesbona vaivautua edes heidän takiaan.
Olet ansainnut parempaa. - Anonyymi
Asutko missä päin Suomea?
- Anonyymi
Asun pohjanmaalla
- Anonyymi
Mihinkään salasuhteisiin ei ikinä kannata ryhtyä. Sellainen ihminen ei arvosta toista vähääkään, kuka ei julkisesti kehtaa olla yhdessä. Toivottavasti sinulla on jatkossa parempi onni.
- Anonyymi
Olet ihan oikeassa saauhteet ne tuottaa vaan tuskaa, sen verran pitää olla selkärankaa että uskaltaa olla rakastettunsa kanssa
- Anonyymi
Eikun Ok Cupidiin tai tinderiin treffejä järkkäämään..
Et tule olemaan yksin.
- Anonyymi
Tarjottimella on
Sen kun otat
- Anonyymi
Ottaisitko hänet takaisin, jos hän tahtoisi? Olisiko se mahdollista vai täysin mahdottomuus?
"Mä mistä löytäisin sen laulun
Sen joka meille tehty on
Mä mistä löytäisin sen laulun
Se onhan laulu kohtalon
Soi siinä onni aurinkoinen
Ja soinnut ikävän ja surun
Jos laulun löydän mä tiedän sen
Koskaan siitä luovu en"
Oisko se sitten vaikka se Tinderi tai vaikka tämä palsta?- Anonyymi
Muistan myös tuon laulun. Ihanat sanat siinä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061