RIIHIMÄEN KIRJASTO

Anonyymi

vainoni toteuttamispaikkana.

Kun kävin mt-kahvilassa, tapasin siellä Eino Lehtolan itse ihan zombina. Kun jätin lääkkeet ja aivot alkoivat taas toimia, siirryin muualle. Kirjaston lehtisali oli yksi paikka. Ja kas kummaa, Einohan oli siellä aina. Oli vähän hankala, mutta ajattelin, että täytyy vaan sietää.

2015 talvella kirjaston pihalla hänen toimestaan jouduin hurjan henkisen väkivallan kohteeksi.Sitä ennen hän istui lehtisalissa jonkun jäykän vanhemman
porukan kanssa.

Kertokaa minulle, mihin lahkoon, kuppikuntaan tms, hän kuului

7

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä Eino tiesi, mitä minulle oli tapahtunut. Ennen minua itseänikin. Esim. olin käynyt "tissi" Koskisella, joka hypnotisoi minut. Muistin vain, että ilmoitti mittaavansa verenpaineeni: pusero pois. Minä: ei sitä varten tarvitse puseroa riisua. Kun sitten havahduin takaisin tähän maailmaan, ihmettelin, miksi puseroni on pöydällä ja vedin sen äkkiä päälleni. -Heti seuraavana aamuna Eino oli kadulla odottamassa ja näytellen esitti, mitä tissijuttuja Koskinen kaikille oli kertonut. - jaa, joo, tämä ei kuulu kirjaston alueelle, mutta stalkkeri-Einoon kuitenkin.

    • Anonyymi

      Kyllä tämä Eino siellä lehtisalissakin piti kaikenlaisia esityksiä. Minun erilaisuuden sietokyvystä kertoo, että ajattelin vain, että hullu mikä hullu, eihän se itselleen mitään voi.

    • Anonyymi

      Tämä Einohan on tukevahko, vähän epäsiistinoloinen. Kyllä hänet siellä lehtisalissa tunnettiin ja tiedettiin. Etupäässä puuhaili tietokoneen kanssa. Mutta hän ei jutellut muiden ihmisten kanssa.- Eipä siellä muutenkaan juteltu.

    • Anonyymi

      Täältä on poistettu viesti, ehkä sen väkivallan teon kuvaus.

      No, hän piti kaksin käsin kurkusta kiinni. Vaati vastauksia ja manipuloi. Ne hänen kanssaan lehtisalissa istuneet kurpat tulivat ulos pienin väliajoin, kulkivat vierestä ja tarkistivat, mitä Eino tekee. Kun viimeinen tuli ulos, kai vinkkasi jotenkin, kun Eino sanoi, että nyt kai on ollut tarpeeksi, Irrotti kätensä kurkustani ja lähti kävelemään pois.

      • Anonyymi

        Minulla oli kertynyt kiukkua ja huusin täysillä.mikä on ja mitä tulen tekemään.

        Menin fyysisesti ja psyykkisesti huonoon kuntoon. Keksin kirjoittaa suomi24 paikkakuntapalstalle muille ihmisille varoituksia kunnostani. Kyllä sitä ketjua luettiin. Myös muut TI:t saivat minuun kontaktin ketjun avulla. Kertoivat, että olen gang stalkingin kohde ja antoivat linkkejä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minulla oli kertynyt kiukkua ja huusin täysillä.mikä on ja mitä tulen tekemään.

        Menin fyysisesti ja psyykkisesti huonoon kuntoon. Keksin kirjoittaa suomi24 paikkakuntapalstalle muille ihmisille varoituksia kunnostani. Kyllä sitä ketjua luettiin. Myös muut TI:t saivat minuun kontaktin ketjun avulla. Kertoivat, että olen gang stalkingin kohde ja antoivat linkkejä.

        Jouduin antamaan ihmisille neuvon, ettei minua saa katsoa silmiin. Jos tekee niin, mnulta menee jalat alta ja putoan maahan.

        Kun yritin jatkaa elämääni entiseen malliin, ei siitä mitään tullut. Meni 1.5 kk ennen kuin toimintakyky oli tarpeeksi palautunut, mutta vielä entiselle tasolle.


    • Anonyymi

      "HULLU MIKÄ HULLU" OLEN ILMEISESTI JONNEKIN KIRJOITTANUT. Täytyy yrittää sietää ja olla ystävällinen. -On tapahtunut loukkaantumista ja hämmennystä.

      Einon käyttäytyminen oli vaihtelevaa ja kummallista stalkkerin roolin takia. Kun en tiennyt tästä, selitin psyykkisellä häiriöllä.

      NYT KAIKKI ENTISET KAHVILAKAVERIT, kun joskus tavatessa olen ystävällinen, niin ihan oikeasti olen. Siellä kuppilassa oli paljon älykkäitä ja monella tavalla fiksuja ihmisiä. On ihan kiva törmätä teihin. -Itse alan olla höperösti käyttäytyvä mummeli.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      112
      5255
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      275
      2169
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1746
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1210
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1187
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1120
    7. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      152
      1111
    8. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1109
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1059
    10. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      82
      1012
    Aihe