vainoni toteuttamispaikkana.
Kun kävin mt-kahvilassa, tapasin siellä Eino Lehtolan itse ihan zombina. Kun jätin lääkkeet ja aivot alkoivat taas toimia, siirryin muualle. Kirjaston lehtisali oli yksi paikka. Ja kas kummaa, Einohan oli siellä aina. Oli vähän hankala, mutta ajattelin, että täytyy vaan sietää.
2015 talvella kirjaston pihalla hänen toimestaan jouduin hurjan henkisen väkivallan kohteeksi.Sitä ennen hän istui lehtisalissa jonkun jäykän vanhemman
porukan kanssa.
Kertokaa minulle, mihin lahkoon, kuppikuntaan tms, hän kuului
RIIHIMÄEN KIRJASTO
7
207
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä Eino tiesi, mitä minulle oli tapahtunut. Ennen minua itseänikin. Esim. olin käynyt "tissi" Koskisella, joka hypnotisoi minut. Muistin vain, että ilmoitti mittaavansa verenpaineeni: pusero pois. Minä: ei sitä varten tarvitse puseroa riisua. Kun sitten havahduin takaisin tähän maailmaan, ihmettelin, miksi puseroni on pöydällä ja vedin sen äkkiä päälleni. -Heti seuraavana aamuna Eino oli kadulla odottamassa ja näytellen esitti, mitä tissijuttuja Koskinen kaikille oli kertonut. - jaa, joo, tämä ei kuulu kirjaston alueelle, mutta stalkkeri-Einoon kuitenkin.
- Anonyymi
Kyllä tämä Eino siellä lehtisalissakin piti kaikenlaisia esityksiä. Minun erilaisuuden sietokyvystä kertoo, että ajattelin vain, että hullu mikä hullu, eihän se itselleen mitään voi.
- Anonyymi
Tämä Einohan on tukevahko, vähän epäsiistinoloinen. Kyllä hänet siellä lehtisalissa tunnettiin ja tiedettiin. Etupäässä puuhaili tietokoneen kanssa. Mutta hän ei jutellut muiden ihmisten kanssa.- Eipä siellä muutenkaan juteltu.
- Anonyymi
Täältä on poistettu viesti, ehkä sen väkivallan teon kuvaus.
No, hän piti kaksin käsin kurkusta kiinni. Vaati vastauksia ja manipuloi. Ne hänen kanssaan lehtisalissa istuneet kurpat tulivat ulos pienin väliajoin, kulkivat vierestä ja tarkistivat, mitä Eino tekee. Kun viimeinen tuli ulos, kai vinkkasi jotenkin, kun Eino sanoi, että nyt kai on ollut tarpeeksi, Irrotti kätensä kurkustani ja lähti kävelemään pois.- Anonyymi
Minulla oli kertynyt kiukkua ja huusin täysillä.mikä on ja mitä tulen tekemään.
Menin fyysisesti ja psyykkisesti huonoon kuntoon. Keksin kirjoittaa suomi24 paikkakuntapalstalle muille ihmisille varoituksia kunnostani. Kyllä sitä ketjua luettiin. Myös muut TI:t saivat minuun kontaktin ketjun avulla. Kertoivat, että olen gang stalkingin kohde ja antoivat linkkejä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla oli kertynyt kiukkua ja huusin täysillä.mikä on ja mitä tulen tekemään.
Menin fyysisesti ja psyykkisesti huonoon kuntoon. Keksin kirjoittaa suomi24 paikkakuntapalstalle muille ihmisille varoituksia kunnostani. Kyllä sitä ketjua luettiin. Myös muut TI:t saivat minuun kontaktin ketjun avulla. Kertoivat, että olen gang stalkingin kohde ja antoivat linkkejä.Jouduin antamaan ihmisille neuvon, ettei minua saa katsoa silmiin. Jos tekee niin, mnulta menee jalat alta ja putoan maahan.
Kun yritin jatkaa elämääni entiseen malliin, ei siitä mitään tullut. Meni 1.5 kk ennen kuin toimintakyky oli tarpeeksi palautunut, mutta vielä entiselle tasolle.
- Anonyymi
"HULLU MIKÄ HULLU" OLEN ILMEISESTI JONNEKIN KIRJOITTANUT. Täytyy yrittää sietää ja olla ystävällinen. -On tapahtunut loukkaantumista ja hämmennystä.
Einon käyttäytyminen oli vaihtelevaa ja kummallista stalkkerin roolin takia. Kun en tiennyt tästä, selitin psyykkisellä häiriöllä.
NYT KAIKKI ENTISET KAHVILAKAVERIT, kun joskus tavatessa olen ystävällinen, niin ihan oikeasti olen. Siellä kuppilassa oli paljon älykkäitä ja monella tavalla fiksuja ihmisiä. On ihan kiva törmätä teihin. -Itse alan olla höperösti käyttäytyvä mummeli.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o1943801Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta812066Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin822013Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva481916Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.801865Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b621603Oletko tosiaan niin
matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.1421066Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta
Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem276956- 67894
Oikea mies ei katoa elämästä silloin
Kun on vaikeaa. Väärä mies pysyy elämässä niin kauan kun aurinko paistaa ja on mukavaa. Mutta kuka jää elämään silloi98826