moikka. tämä Radio Suomen Varhaisaamu
Kata Salaspuro on huonoin kesä apulainen. ei Moikka ja puhuu asian laudasta koko ajan. minua ei kiinnosta ketään historia aamuisin.
Kata Salaspuro on huonoin kesä apulainen. ei Moikka ja puhuu asian laudasta koko ajan. minua ei kiinnosta ketään historia aamuisin.
Vastaukset 81
Vanhimmat
Opettele käytöstavat. Tuollaisella mouhoamisella sulta katoaa viimeisetkin kaverit ympäriltäsi.
opettele ite
opettele ittekin käytös tavat jos haluaa lillttaja ja jokainen saa olla omaan mieltä
Opettele edes kirjoittamaan oikein.
Höpö höpö. Radio Suomen paras radioääni.
Karmein
Karmein
No ei todellakaan ole. Joutaisi jollekin nuorisokanavalla sössöttämään.
Voisiko puhua vähän hitaammin että yleisö pääsisi mukaan
Ei kiitos! Radio Suomessa on liikaa teennäisen hitaasti puhuvia. Muutenkin musiikin tempoa voisi nostaa myös.
Hitaasti puhumisen ennätys lienee yhdellä vanhalla miehellä Radio Yhdessä!
Olen samaa mieltä. Hosuva artikulointi on raskasta kuunneltavaa. Puhumisen ei tarvitse olla hidastettua, mutta selkeää ja rauhallisella tavalla ilmaistua. Usein tulee laitettua radio kiinni kun kyseinen toimittaja on äänessä.
Ääliömäisen ärsyttävä miehen ääni ja kaiken kaikkiaan sen suullinen esittäminen erittäin vastenmielinen kailotus ja lässytys. Kamalalla äänellä suuna päänä.
Edustaa tätä kuuluisaa parasta A luokkaa. Nimittäin, ei siis normaalia ja luonnollista vaan sitä munatonta miestä eli perverssiä naista. No, tiedätte kyllä varmasti mitä tarkoitan. Kuvat myös täsmää. Näitä on joka paikka täynnä. Me normaalit ja luonnolliset olemme vähemmistössä jopa työpaikoilla. Yle on pahempia VOKETTAJIA.
Lohdutuksena, tämä kammottava suuntaus ja ilmiö on suuressa kuvassa onneksemme jo häviämässä.
Kati Salaspuro, ärsyttäviä ääni mitä voi Olle, teennäistä elvistelyä, surkea toimittaja.
Ei kai toimittaja sentään. Juontaja on.
Voisi opetella ässän sanomaan ilman sössöttämistä. Radiossani vaihtuu kanava.
Ärsyttäviän ääni mitä radiossa on, pakko vaihtaa kanavaa, tai vaihtakaa toimittaja pois
Ei ole vieläkään toimittajaksi ylennetty vaan on juontaja,
Ei persut tällasia asioita ymmärrä. Ne haluaa vaan, ettei niiden jatkuvaa perseilyä ja rikollista touhua käydä mediassa läpi.
Tyypillinen YLEN PROVOKAATIO. Ja näitä niillä riittää.
Kiintiövit???lua veronmaksajille.
Kata Salaspuro on yksi nykyisen typistetyn Yle Suomen parhaita juontajia. Iloinen, nokkela ja omaa mielipiteitä. Positiivinen ote myös vaikeiden aiheiden keskellä. Voi kun olisi äänessä myös iltapäivisin.
Toisesta ääripäästä tämä iltapäiviin tullut Anna Siren. Lattealla ja monotonisella äänellä puhutaan kuivia oli viikonpäivä tai vuodenaika mikä tahansa. Äänessä pelkkää kyynisyyttä ja ryppyotsaisuutta. Joku on aina väärin tai joku on tehnyt pahaa. Tämä juontaja on aivan väärään aikaan päivästä äänessä.
Meillä menee radio kiinni klo 14 ja aukeaa uudestaan klo 18 tämän latteannan takia. Toimittajat pyörii Pirkanmaan pikkukunnissa. Surkeaa.
Teiniääni jäänyt päälle. Intonaatiot ja suhina.
Marko ja Kata paras kaksikko ❤️
No ei hyvänen aika sentään. Ei kaikkien, eikä varsinkaan yleisradion kanavien pidä olla teini viihdettä ja moista kouhotusta. Todella epäaitoa ja täyttä sähellystä koko juontajan höpöttäminen.
Tämä on kuuluisa ns munaton SUUNTAUTUJA, joka hoitelee ja käyttää toisia samanlaisia SUUNTAUTUJIA hyvin hyvin intiimiin toimintaansa. Tiedätte kyllä mitä tarkoitan. Vink Vink, miksiköhän poistettuja viestejä on noinkin paljon. No, siksi, että totuus kerrottuna suoraan oikeilla nimillä poistetaan, mutta aina ikuisesti riittää kierto-ilmaisuja, käyttäkää niitä.
Saisiko saman suomeksi?
Erittäin vastenmielinen kailottava, koilottava, miesmäinen mouhottaja, sietämätön kuunneltava.
Missä on kaikki Ylen normaalit ja luonnolliset naiset miellyttävinä ääninä sekä älykkäinä suullisen esityksen esimerkkeinä.
Käsittämätöntä.
Toivomme hartaasti, että syksyllä tuokin hävitetään sieltä, kuten Putkoselle vihdoinkin onneksemme kävi, niin lenti kuin leppäkeihäs lopulta, viimein, mutta kauan se kesti. Kansa valitti vuositolkulla, mutta sitkeys lopulta palkittiin.
Hyvää kannattaa aina odottaa.
Ei Putkonen mihinkään kansan valittamiseen lähtenyt. Yle lopetti paikalliset ohjelmat Radio Suomesta ja kaikki paikalliset juontajat lopettivat ympäri Suomen.
Eipäs lopettanut, ota selvää. Siellä on vaikka kuinka monta hyvää miesjuontajaa ja toimittajaa, jotka ovat olleet jo vuosia, ainakin minun radiossa edelleen joka ikinen päivä.
Yle lopetti paikalliset ohjelmat osana leikkauksia. Viimeinen Helsingin aamu kuultiin huhtikuussa.
Kuulin minäkin tuon Marin juontaman viimeisen aamun.
On on lopettanut on, mutta samoja siellä on myös samoja äänessä kuin ennenkin. ESim tämä erittäin vastenmielinen Salaspuron koilottava vaahtoaja oli siellä jo tämän kuuluisan Putkosen kanssa, ei välttämättä yhtä aikaa, mutta ylipäätään ohjelmassa.
Samoin Miettinen, joka on nyt koilottajan kanssa äänessä. Miksi näitä pitää olla siellä kaksin kappalein. Esim. Miettinen on asiallinen hyvä ääninen ja kaikin puolin siedettävä????? Rahaa on vielä liikaa, mutta lähtevät vielä jatkossa, siitä voitte olla varma. Onneksemme tämä surkuhupaisa sietämätön Putkonen hävisi jo tammikuussa tästä suomi radiosta lopultakin, mutta tämä toinen koilottaja inhokkimme, Ylen kiintiö suuntautuja jäi tilalle ja varmasti pysyy, jos sitten syksyllä vaikenevat kaikki., se on ainoa toivo.
Asiaa puhut.
Toivottavasti ihana sivistynyt, asiallinen, miellyttävän normaalin ja luonnollisen naisen kaunis ääni, joka kuuluu ANNA SIREENILLE olisi aina ja ikuisesti äänessä iloksemme.
Hillitty hieno nainen. Kiitos hänestä.
Kamala monotoninen ämmä tämä Sireeni, jolla ei ole mitään sanottavaa. Toistelee kellonaikoja ja omaa nimeään. Tulisi kuunneltua radiota enemmän, jos olisi iloinen juontaja ja hyvä juontaja iltapäivisin.
tuo oli perverssien idiotismia.
Tv yli 50 prosentin ylivoimaiset vastavoimat kansasta.
Kyllä, tuo oli kyllä niin totta, voiko sen paremmin enää sanoa, no ei.
Hienoa, havaita , että älyllisiäkin kommentteja täältä vielä löytyy.
Kehityskelpoista.
Aktivoitukaa kansalaiset, vaikuttaminen kannattaa aina.
Sirenille lukuisia valituksia laittaneena, hän eilen kertoi että syksystä eteenpäin hän on vähemmin äänessä. Tiedä sitten mitä tilalle tulee. Nyt on parina päivänä ollu joku kuiva mies. Mistä helvetistä nämä on kaivettu osaavien juontajien tilalle? Miksi näitä ei irtisanottu? Sietämätöntä paskaa tämä nykyinen iltapäivä.
Vetoomus Ylelle.
Eikö tosiaan löydy yhtä ainoaa normaalia, luonnollista, kaunista, älykästä, sanalliselta sisällöltään sivistynyttä NORMI NAISÄÄNTÄ.??????????? tämän karsean Salaspuron tilalle??????
Eipä tietenkään, koska silloin pervertikkokiintiö jäisi vajaaksi ja sehän olisi katastrofi.
Roskasakilla riittää roskamielipiteitä. Salaspuro on skarpeimpia Ylen toimittajia, saa selvää dieselmoottorinkin läpi ilman honotusta. Toivottavasti radiosuomen päivän tilalle tulee uutta ohjelmaa missä on mukana
Ihanaa kun tänään nämä luontaiset tyhjän ääntelijät on siirretty iltapäivästä sivuun ja Samuli Aaltonen juontaa. Aiheet on yhtä tylsiä, kun muutenkin mutta Samuli on hyvä. Ottaa kantaa, on mieltä ja väittää myös vastaan. Tätä kaivataan.
Tätä iloa ei riittänytkään sitten pitkään. Tänään on taas saatu kuunnella, kuinka työhönsä kyllästynyt ja muutenkin täysin radioon sopimaton Anna Siren lukee paperista monotonisella äänellä työttömyysturvan suojaosia ilman minkäänlaista kokemusta tai näkemystä asiasta. Ei yritä edes teeskennellä innostunutta. Nuutunut ankeuttaja. Sietämätöntä paskaa kansan verorahoilla!
Kyllä, oli niin mukavaa kuunneltavaa kun Samuli oli radiossa pitkästä aikaa.
Nyt voi taas kuunnella kelpo juontoa, ilman jotain naisväen turhanpäiväistä sössötystä.
Ihana Samuli Aaltonen tuon kammottavan koilon tilalle heti.
ILOUUTINEN, heti maanantaista vihdoinkin SAMULI AALTONEN ja ANNA SIREN päiväohjelmaan.
LOPULTAKIN HEITTIVÄT PIHALLE TUON VASTENMIELISEN PERVERSSIN KOILOTTAJAN.
Nyt pystyy nauttimaan ohjelmasta koko päivän, eikä tarvitse vihaisena kytätä, kuka milloinkin on vuorossa, eikä sulkea radiota, kun INHOTTI JA HATUTTI.
Kiitos tietenkin kuuluu ensisijaisesti erinomaiselle hallituksellemme, joka kiristi ja leikkasi IHANASTI löysät pois ja ylimääräinen sonta poistettiin. Vieläkin jäi löysää, joka lähtee, se on varmaa. IHANAA, muutoin ei olisi tapahtunut mitään.
SE ETOVA VOKETUS ja muu sonta oli jatkanut jauhamistaan meidän veronmaksajien rahoilla loputtomiin.
JOTEN; ÄÄNESTÄKÄÄPÄ JATKOSSAKIN OIKEIN.
Hienosti äänestetty, kun kaikki paikallinen ohjelma loppui. Mikäköhän on syy enää kuunnella?
Anna Siren nopeasti vaihtoon. Tylsä, eikä koskaan mitään sanottavaa. Puhuu myös niin monotonisella äänellä, ettei saa selvää puheesta.
Salas jatkaa edelleen kanavalla ja tulee varmasti tekemään vielä syvemmin agendaa toimitettujen juttujen muodossa. Näyttää olevan sinun ennakkoluuloille myös hyvin tervettä ja tarpeellista- Joten kiitos hallitus. Jonakin päivänä ei ehkä tarvitse noin vastenmielistä tekstiä enää lukea.
Yle leikkaukset sinetöi persut lopullisesti pois Suomen poliittiselta kartalta, kuten seuraavissa vaaleissa nähdään, että samaa mieltä hyvin äänestetty.
Äänestä Keski-Sarjaa niin päästään juontaja sta eroon. Samaan kuormaan nkerien kanssa ja Arfikkaan meno lippu!
Vanha äitini valitti samasta asiasta, ettei saa mitään selvää. Niin väritön puhe, eikä tunnu innostuvan mistään aiheesta.
Tuohan ihana tieto,Samulia toivottukin, jotenkin ei kiinnosta esimerkiksi nyt parhaillaan menossa oleva lähetys,jossa kaksi aikamiestä keskenään erikoisesti juttelee toisilleen, eikö yksi riittäisi
Samuli laittaa persut ja konjakkimahat kuulemaan kunniansa!
KIITOS KIITOS. SAMULI JA ANNA jatkavat maanantaista lähtien, tuli ilouutinen aamulla radiosta.
Tämä Anna Siren on täysin sopimaton radioon. Kammoääni.
Sirenin puheaikaa rajoitetaan jatkossa. Ei ole enää niin paljon äänessä. Tämän sain vastauksena Yleltä viime viikolla. Palaute on mennyt perille.
Tampereen tyhjänhuokailija Siren hiljenee maanantaista alkaen jo kello 16. Voi taas pitää radiota auki loppuiltapäivän.
ANNA ja SAMULI, onneksi olkoon ja tervetuloa kuulolle.
VOIKO OLLA TOTTA; TÄYDELLINEN PUHDISTUS RADIO SUOMESSA.
Pantiinko todella kaikki entiset pihalle. Kyllä netistä katsoin just.
Ihana Anna Siren on entisistä, jos oikein ymmärsin.
Parasta ikinä, että kaikki se vanha ärsyttävät, koilottavat, lässyttävät, kikattajat, kamalaääniset paskanjauhajat hävisivät toivottavasti ikuisiksi ajoiksi atomeiksi avaruuteen.
Joten suuret kiitokset parhaalle hallituksellemme, joka veti rahat pois vihdoinkin.
Parasta kannatti odottaa ja kärsiä, mutta nyt nautitaan ASIALLISESTA, MIELLYTTÄVÄSTÄ, ÄLYKKÄÄSTÄ, SIVISTYNEESTÄ SUULLISESTA ESITYKSESTÄ.
aivan koko päivän, USKOMATONTA. TERVETULOA SAMULI AALTONEN JA ANNA SIREN. Olemme pelkkänä korvana.
Mielipide se on tyhmäkin mielipide.
Sireenihän lempattiin jo puolesta iltapäivästä veke, kun ihmiset on valittanut.
On kyllä harvinaisen ärsyttävä. Otsikossa mainittu Salaspuro paljon parempi.
Maija Salmista on ikävä.
Ihanaa että Kata on nykyään parhaaseen kuunteluaikaan äänessä . Räväkkää kantaaottavaa ohjelmaa. Heittäkää nyt se Anna Siren kortistoon sieltä, kun on näitä oikeasti hyviä. Ärsyttää se saatanan piipitys, kun ei meinaa saa ääntä kuulumaan.
Persoonallinen ja se on hyvä juttu.
Totta, jos todella haluat pilata koko päiväsi, niin kuuntele Kata Salaspuroa!
Voi, että voi joku ääni ärsyttää, Kata Salaspuroa, ei ole näköjään mitään väliä kuka pääsee radioon narisemalla äänellä!
Salas on parhaita juontajia. Tää Sireeni mikä nyt jokeltelee ni on aivan kamalaa kuultavaa. Vanha äitinikin itku kurkussa kysyy, että miksi se aina sanoo että kohta kuullaan mitä kohta kuullaan.
Salaspurolla on ehkäpä Suomen paras ja miellyttävin radioääni
Ei varmasti ole miellyttävä ääni, kurkusta moneltako. Ja nyt on puolen tunnin sisään jo kolmesti ehtinyt jo nimensä kailottaa. Minäminäminä... ja miksi hän niin sopotta kiireellä
P.A. Nisin
Ennen juontajan ja toimittajan pestiin päästäkseen piti osata kaikki kirjaimet ja omata hyvä ja miellyttävä ääni mutta nykyisellä woketusaikakaudella jopa Yleisradioon pitää ilmeisesti palkata kaiken maailman sössöttäjät ja mainoksissa mtv ymv. pitää käyttää lihavia, laihoja, tummia ja vaaleita, aasialaisia ja afrikkalaisia ettei vaan loukata ketään.
Vttu että valkoista heteroa ottaa päähän. Marginaaliryhmille ja ihmisille pitää antaa näkyvyyttä muuten ollaan niin rasisteja että sattuu. JÄRKYTTÄÄ.
Nykyisin yleisöpalaute annetaan Suoli24-paskapalstalla. 🤣
Tällä on kymmeniä tuhansia lukijoita!
Ölä herjaa!
Meillä päin tykättiin kovastikin Salaspurosta ja
hänen elämän arvoistaan.
Ainut tämän hyvyyden keskellä pilasi musiikki, joka on Puu.
Puu kimityksineen pois ainakin aamuohjemista.
Ken on tämä tyhmä. joka valitsee Puun?
Pirkkalainen vois olla kivaa seuraa, jos meinaan koettas sukupuoliyhteyttä?
Mihin sillä Kata Salaspurolla on niin kiire, molottaa sellaisella vauhdilla että hirvittää. Raskasta kuunneltavaa tuollainen vauhti.
Kata Salaspuro on yksi osaavimmista ja miellyttävimmistä toimittajista YLEllä. Tietää asioista ja osaa ilmaista asiat selkeästi. Onneksi Samuli Aaltonen on pudonnut kyydistä. Persupropagandisti joka luuli itsestään liikoja.
ku
Kata Salaspurolla on sama tapa kuin Hanna Kataja-Rahkolla, kun puhuu pidempään niin ääni kovenee loppua kohti huutamiseksi. Eivät sovi radioääniksi nämä naiset.
Salaspurolla tapana selostaa jotain netistä löytämäänsä tutkimusta ja pähkäillä sitä pitkään.
Ja jos edellä mainituilla naisjuontajilla on studiossa kaverina toinen juontaja, niin eivätpä anna juuri toiselle suunvuoroa.