Jäätelökioskit poistuu taas

Anonyymi

kun syksy tulee. Ihanaa, nyt voi taas reimumielin mennä kaupungille ja päästää mies sinne yksin. Onneksi jädeä sai kaupastakin ja halvemmalla. On surullista kunnaikoset valtaa kesällä ätskikioskin, siellä ne iskee varattuja miehiä hiprakassa ja lirkuttelee. Munkinmies on joutunut kohteeksi joka kertqa kun muina vuosina kävi siellä. Sanoi että siellä ne istuu ja lirkuttelee. Se on ilmeisesti helppoiskupaikka naikkosille joilla ei ole ksokaan ollut poikaystäviä ja nyt haluavat rikkoa toisten onnen.

No kaipa ne siirtyy kauppojen pakastealtaaseen.

6

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä en ole nähnyt ikinä mitään ”naikkosia” jätskikiskalla, vaan lauma kakaroita siellä notkuu, mutta terasseilla on jonoksi asti miekkosia ja naikkosia, vapaita ja varattuja, enemmän ,tai vähemmän jurrissa.

      • Anonyymi

        Ai jaa... kyl mi oon nähny. Olet ollut sitten aika kännissä jos et näe ympärilläsi mitään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ai jaa... kyl mi oon nähny. Olet ollut sitten aika kännissä jos et näe ympärilläsi mitään.

        Itse olet ollut kännissä, jos näet kakarat uhkana sinulle, vai pössytteletkö päivät pitkät.
        Hae apua ongelmaasi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Itse olet ollut kännissä, jos näet kakarat uhkana sinulle, vai pössytteletkö päivät pitkät.
        Hae apua ongelmaasi.

        Sinä olet nytkin kännissä joten mene reippaalle lenkille ja älä mene alkoon. Kannattaa sun hakea monesta paikasta apua, ja muuttaa äidin valvovien silmien alle asumaan.


    • Anonyymi

      Nyt kun tuutit alkaa olla jo loppuun nuoltu, niin mä siirryn vaanimaan miehiä markettiin makkarahyllyjen väliin.

      • Anonyymi

        Nyt kun kalja alkaa olla jo niin kallista baarissa , niin mä siirryn vaanimaan naisia markettiin kaljakorien väliin. 😋


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      121
      8576
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      430
      7837
    3. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      10
      5428
    4. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      82
      5069
    5. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4869
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      236
      3369
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3104
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      35
      2996
    9. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      84
      2985
    10. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      24
      2596
    Aihe