Ratin keskelle iso lappu jossa muistutetaan että ei ajeta jos ei olla 100% varmoja turvallisesta liikkumisesta.
Autoissa pitäisi kaiutin pakollinen joka puhuu kokoajan varoittavalla äänellä takaa ja sivuilla kun auton kanssa peruutellaan kaupungeissa ja taajamissa, pihoilla. Myös kunnon kamerat pakollisiksi.
Sitten näkee asuinaluiden kaduille pysäköityjä rekkoja jossa kuljettaja pitää sitä parkissa laittomasti ja vaarallisesti. Sen perään voi joku ajaa pyörällä tai muulla ajoneuvolla.
Tuossa lakia rikkoo yhtiö joka omistaa auton ja kuljettaja. Joku ajaa perään ja vammautuu niin syyllinen tiedetään.
" se piti autoa asuinalueen kadulla"
Liimaa pahvilappu ratin keskelle = älä aja ihmisten päälle, varmista turvallinen liikkuminen.
3
122
Vastaukset
- Anonyymi
Lervokin liimasi kolmitolppa pystyhyttä kanjan rayin keskelle lapun että muista kossu, rahtisialla oli yleensä nii kova rapula ajuun lähtiessä että oli pakko lomottaaa kolmenvartin kossu leka kurkusta alas että pystyi paremmin ajaan ajuja ja paluita. Liikkuminen ei kovassa rapulassa olisi ollut turvallista. Mutta kun yli kolmen romillen rahtiaju känni oli saavutettu niin kaania kulki kuin itsekseen.
Siitä huolimatta lervo oli joskus trattamäen kesoililla kysellyt aisamaunolta että kuka perkele oli ration ja kaijuttimet asentanut kolmitolppa kanjan pystyhyttään kun koko ajan oli kuulunut lasten lauluja urho kekkosen äänellä, aisamauno oli kiljuhessun kanssa tarkistanut pystyhytän ja todenneet ettei autossa ollut ratioo tai kaikkuttimia, tyhjiä kolmenvartin kossulekoja tosin hytti oli ollut täynnä. Lervolle oltiin kerrottu asian oikea laita ja että lervo oli kovissa alkoholi deliiriumeissa kuullut omiaan ja että kekkonenkin oli ollut kuolleena jo lähesi parikymmentä vuotta.
lervo myös jätti kolmitolppa pystyhyttä kaanian aina parkkiin keskelle omakoti talo aluetta kun suuntasi viikonloppuna rahtisikojen suosimaan baariin kolmitolppa kävi korotettua tyhjäkäyntiä koko viikonlopun omakotitalo alueella ja sankkaakin sankempi ja mustaakin mustempi savu leijaili ihmisten kattojen yllä lervo vaan mylvähteli löytävänsä kaanian savun perusteella paremmin paarista lähdettyään.
Lervonmielestä laikia rikkoo omakoti talo asujat jotka ovat rakentaneet talonsa rahtisikojen suosiman baarin lähelle, on ilmiselvää että rahtisonnien autoja löytyy viikonloppuisin käymästä asuin alueelta. - Anonyymi
Tämä on Audi king aloitus
- Anonyymi
Taustapeiliin lappu älä peruuta kenenkään päälle, sivupeiliin älä käännä tännepäin.
Keskelle tuulilasia lappu älä katso taaksepäin. ym ym aloittaja tietää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463230Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091962Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171930Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si831807- 181532
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431438- 281356
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901329Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1261222UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131168