Eivät käy töissä joten millä rahalla ostelevat tai yleensä elävät?
Vastaukset 27
- Anonyymi
sinun rahoilla
- Anonyymi
Kahdesta maasta nostavat kaikki mahdolliset sosiaalituet. Siis Suomi - Ruotsi. Pikkusen siinä sivussa myyvät monenmoista tavaraa, yleensä toisten tavaraa.
- Anonyymi
Junkjunk!
- Anonyymi
Mustalaisille ei työ kuulu kulttuuriin,ja me on hyväksytty se. Valitettavasti moni valtaväestöstäkin on katsonut heistä mallia.
Asia on ratkaistu sillä että tyhmempien pitää raataa pidempää päivää.- Anonyymi
Meno on kuin mustalaisleirissä!
- Anonyymi
Sosiaaliturva useammasta maasta, vanhusten ryöstely, varastelu, ryöstöt, viinan lääkkeiden ja huumeiden myynti. Paskasakkia.
- Anonyymi
Sen minkä muilta töiltä joutaa.
- Anonyymi
Tyhmä
- Anonyymi
Tyhmempi👆
- Anonyymi
Myyvät huumeita ja välittävät alkoholisteille viinaa,tekevät auto kauppoja
- Anonyymi
..hyväuskoisten hölmöjen ja suvakkien "piikkiin" hyvänä esimerkkinä muille "värivammaisille" ja kaikille päiväntasaajan maankiertäjille...jotenkin tuo oikeudenmukaisuus hieman epäilyttää katsoessa mökinmummoa joka ysikymppisenä
käsipelissä multaa perunamaataan... - Anonyymi
Myyvät huumeita, Ryöstelevät nuoria ja humalaisia, varastelevat kaupoista. Pienistä puroista on romanin elantonsa kerättävä.
- Anonyymi
Ryöstelevät myös vanhuksia.
- Anonyymi
Pitää huomioida, että romaneja on ollut maassa vasta 500 vuotta, joten kotoutustoimet ovat vielä pahasti kesken.
- Anonyymi
Kotoutakaa TAKAS ROMANIAAN Nälkäleirille menolipulla
- Anonyymi
Kimpassa ostavat tarvittavansa.
- Anonyymi
vai ottavat?
- Anonyymi
oottakaa lindgreenin hevosmiehisttä mallia sossu maksaa vuokrat pankkitili juoksee muualle sitä eitarkistella rahaa on kuin roskaa varkaudellä huumeiden myymäällä elävät tänäänkin tuli 5000 tuhatta yliviskasta sosssu ei ota mitään kantaa sati vouti
- Anonyymi
Ajavat arvoautoilla ja ne vaihtuvat muuten tiuhaan, eikä Kajaanin Poliisia kiinnosta pätkän vertaa tämä rehottava huumeitten myynti.
Mitä nuoremmille myydään tai annetaan eka viivat ilmaiseksi kokkelia kokeiltavaksi niin kierre on taattu.
Nämä sossun tuet ovat ihan ylimääräistä hilloa karkkipäivänä näille vepukoille, hoidettaisi nuillakin rahoilla meidän veteraanit ja eläkeläiset tarvitsemiinsa hoitoihin etc.
Laskeepa sossu siitä, onko todellakin 1 1=2?- Anonyymi
ei uskalla puuttua. uhkailevat
- Anonyymi
Vanhemmat ei osaa varoittaa lapsiaan pysymästä erossa näistä
- Anonyymi
Meidän verorahoilla elelevät sekä eläke-yhtiön varoilla,,,peruskoulusta suoraan eläkkeelle ja sossu maksaa vuokrat sekä toimeentulon.
- Anonyymi
Kertoivat ostaneensa tavarat[vanhalla hinnalla],siksi edullista.
- Anonyymi
Ne on liikemiehiä semmoiset
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne on liikemiehiä semmoiset
On, ja ovatkin luoneet vuosisatojen aikana hienon rinnakkaissysteemin, jossa valtion lait ja säännöt ei päde, vaan mennään eteenpäin omin ehdoin. Valkolaiset kateellisina katsoo, kun uudenkarheellaMersulla pysäköidään Cittarin pääoven eteen tai invapaikalle, polliisit kiertää kaukaa, jottei tarttis alkaa henkilölisyyksiä selvitteleen - ei ne selviä, kun kahdessa tai kolmessa maassa tuk7en petässä ajellaan.
- Anonyymi
Maakuntakierroksilla tyhjentävät piironginlaatikot, joten saavat hyvää lisätuloa helposti.
- Anonyymi
Pääsääntöisesti näin. Poikkeuksiakin löytyy kyllä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921798
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine1391283Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i1261045Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee
Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku29943S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä
Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant32845Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀41818Mitä vit,,tua!
Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul35744KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi15743Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁68710Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R46668