Eivät käy töissä joten millä rahalla ostelevat tai yleensä elävät?
Mustalaiset ostelee
27
1276
Vastaukset
- Anonyymi
sinun rahoilla
- Anonyymi
Kahdesta maasta nostavat kaikki mahdolliset sosiaalituet. Siis Suomi - Ruotsi. Pikkusen siinä sivussa myyvät monenmoista tavaraa, yleensä toisten tavaraa.
- Anonyymi
Junkjunk!
- Anonyymi
Mustalaisille ei työ kuulu kulttuuriin,ja me on hyväksytty se. Valitettavasti moni valtaväestöstäkin on katsonut heistä mallia.
Asia on ratkaistu sillä että tyhmempien pitää raataa pidempää päivää.- Anonyymi
Meno on kuin mustalaisleirissä!
- Anonyymi
Sosiaaliturva useammasta maasta, vanhusten ryöstely, varastelu, ryöstöt, viinan lääkkeiden ja huumeiden myynti. Paskasakkia.
- Anonyymi
Sen minkä muilta töiltä joutaa.
- Anonyymi
Tyhmä
- Anonyymi
Tyhmempi👆
- Anonyymi
Myyvät huumeita ja välittävät alkoholisteille viinaa,tekevät auto kauppoja
- Anonyymi
..hyväuskoisten hölmöjen ja suvakkien "piikkiin" hyvänä esimerkkinä muille "värivammaisille" ja kaikille päiväntasaajan maankiertäjille...jotenkin tuo oikeudenmukaisuus hieman epäilyttää katsoessa mökinmummoa joka ysikymppisenä
käsipelissä multaa perunamaataan... - Anonyymi
Myyvät huumeita, Ryöstelevät nuoria ja humalaisia, varastelevat kaupoista. Pienistä puroista on romanin elantonsa kerättävä.
- Anonyymi
Ryöstelevät myös vanhuksia.
- Anonyymi
Pitää huomioida, että romaneja on ollut maassa vasta 500 vuotta, joten kotoutustoimet ovat vielä pahasti kesken.
- Anonyymi
Kotoutakaa TAKAS ROMANIAAN Nälkäleirille menolipulla
- Anonyymi
Kimpassa ostavat tarvittavansa.
- Anonyymi
vai ottavat?
- Anonyymi
oottakaa lindgreenin hevosmiehisttä mallia sossu maksaa vuokrat pankkitili juoksee muualle sitä eitarkistella rahaa on kuin roskaa varkaudellä huumeiden myymäällä elävät tänäänkin tuli 5000 tuhatta yliviskasta sosssu ei ota mitään kantaa sati vouti
- Anonyymi
Ajavat arvoautoilla ja ne vaihtuvat muuten tiuhaan, eikä Kajaanin Poliisia kiinnosta pätkän vertaa tämä rehottava huumeitten myynti.
Mitä nuoremmille myydään tai annetaan eka viivat ilmaiseksi kokkelia kokeiltavaksi niin kierre on taattu.
Nämä sossun tuet ovat ihan ylimääräistä hilloa karkkipäivänä näille vepukoille, hoidettaisi nuillakin rahoilla meidän veteraanit ja eläkeläiset tarvitsemiinsa hoitoihin etc.
Laskeepa sossu siitä, onko todellakin 1 1=2?- Anonyymi
ei uskalla puuttua. uhkailevat
- Anonyymi
Vanhemmat ei osaa varoittaa lapsiaan pysymästä erossa näistä
- Anonyymi
Meidän verorahoilla elelevät sekä eläke-yhtiön varoilla,,,peruskoulusta suoraan eläkkeelle ja sossu maksaa vuokrat sekä toimeentulon.
- Anonyymi
Kertoivat ostaneensa tavarat[vanhalla hinnalla],siksi edullista.
- Anonyymi
Ne on liikemiehiä semmoiset
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne on liikemiehiä semmoiset
On, ja ovatkin luoneet vuosisatojen aikana hienon rinnakkaissysteemin, jossa valtion lait ja säännöt ei päde, vaan mennään eteenpäin omin ehdoin. Valkolaiset kateellisina katsoo, kun uudenkarheellaMersulla pysäköidään Cittarin pääoven eteen tai invapaikalle, polliisit kiertää kaukaa, jottei tarttis alkaa henkilölisyyksiä selvitteleen - ei ne selviä, kun kahdessa tai kolmessa maassa tuk7en petässä ajellaan.
- Anonyymi
Maakuntakierroksilla tyhjentävät piironginlaatikot, joten saavat hyvää lisätuloa helposti.
- Anonyymi
Pääsääntöisesti näin. Poikkeuksiakin löytyy kyllä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718