Eivät käy töissä joten millä rahalla ostelevat tai yleensä elävät?
Mustalaiset ostelee
27
1215
Vastaukset
- Anonyymi
sinun rahoilla
- Anonyymi
Kahdesta maasta nostavat kaikki mahdolliset sosiaalituet. Siis Suomi - Ruotsi. Pikkusen siinä sivussa myyvät monenmoista tavaraa, yleensä toisten tavaraa.
- Anonyymi
Junkjunk!
- Anonyymi
Mustalaisille ei työ kuulu kulttuuriin,ja me on hyväksytty se. Valitettavasti moni valtaväestöstäkin on katsonut heistä mallia.
Asia on ratkaistu sillä että tyhmempien pitää raataa pidempää päivää.- Anonyymi
Meno on kuin mustalaisleirissä!
- Anonyymi
Sosiaaliturva useammasta maasta, vanhusten ryöstely, varastelu, ryöstöt, viinan lääkkeiden ja huumeiden myynti. Paskasakkia.
- Anonyymi
Sen minkä muilta töiltä joutaa.
- Anonyymi
Tyhmä
- Anonyymi
Tyhmempi👆
- Anonyymi
Myyvät huumeita ja välittävät alkoholisteille viinaa,tekevät auto kauppoja
- Anonyymi
..hyväuskoisten hölmöjen ja suvakkien "piikkiin" hyvänä esimerkkinä muille "värivammaisille" ja kaikille päiväntasaajan maankiertäjille...jotenkin tuo oikeudenmukaisuus hieman epäilyttää katsoessa mökinmummoa joka ysikymppisenä
käsipelissä multaa perunamaataan... - Anonyymi
Myyvät huumeita, Ryöstelevät nuoria ja humalaisia, varastelevat kaupoista. Pienistä puroista on romanin elantonsa kerättävä.
- Anonyymi
Ryöstelevät myös vanhuksia.
- Anonyymi
Pitää huomioida, että romaneja on ollut maassa vasta 500 vuotta, joten kotoutustoimet ovat vielä pahasti kesken.
- Anonyymi
Kotoutakaa TAKAS ROMANIAAN Nälkäleirille menolipulla
- Anonyymi
Kimpassa ostavat tarvittavansa.
- Anonyymi
vai ottavat?
- Anonyymi
oottakaa lindgreenin hevosmiehisttä mallia sossu maksaa vuokrat pankkitili juoksee muualle sitä eitarkistella rahaa on kuin roskaa varkaudellä huumeiden myymäällä elävät tänäänkin tuli 5000 tuhatta yliviskasta sosssu ei ota mitään kantaa sati vouti
- Anonyymi
Ajavat arvoautoilla ja ne vaihtuvat muuten tiuhaan, eikä Kajaanin Poliisia kiinnosta pätkän vertaa tämä rehottava huumeitten myynti.
Mitä nuoremmille myydään tai annetaan eka viivat ilmaiseksi kokkelia kokeiltavaksi niin kierre on taattu.
Nämä sossun tuet ovat ihan ylimääräistä hilloa karkkipäivänä näille vepukoille, hoidettaisi nuillakin rahoilla meidän veteraanit ja eläkeläiset tarvitsemiinsa hoitoihin etc.
Laskeepa sossu siitä, onko todellakin 1 1=2?- Anonyymi
ei uskalla puuttua. uhkailevat
- Anonyymi
Vanhemmat ei osaa varoittaa lapsiaan pysymästä erossa näistä
- Anonyymi
Meidän verorahoilla elelevät sekä eläke-yhtiön varoilla,,,peruskoulusta suoraan eläkkeelle ja sossu maksaa vuokrat sekä toimeentulon.
- Anonyymi
Kertoivat ostaneensa tavarat[vanhalla hinnalla],siksi edullista.
- Anonyymi
Ne on liikemiehiä semmoiset
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne on liikemiehiä semmoiset
On, ja ovatkin luoneet vuosisatojen aikana hienon rinnakkaissysteemin, jossa valtion lait ja säännöt ei päde, vaan mennään eteenpäin omin ehdoin. Valkolaiset kateellisina katsoo, kun uudenkarheellaMersulla pysäköidään Cittarin pääoven eteen tai invapaikalle, polliisit kiertää kaukaa, jottei tarttis alkaa henkilölisyyksiä selvitteleen - ei ne selviä, kun kahdessa tai kolmessa maassa tuk7en petässä ajellaan.
- Anonyymi
Maakuntakierroksilla tyhjentävät piironginlaatikot, joten saavat hyvää lisätuloa helposti.
- Anonyymi
Pääsääntöisesti näin. Poikkeuksiakin löytyy kyllä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli439708Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.955082"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn594337Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1382877Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1372679Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1762509Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait271897- 201657
Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.361550Älä nyt ainakaan pelkää
että enää yritän lähelle. Kyllähän toisen rajoja on kunnioitettava. Olen ymmärtänyt täysin, että en kiinnosta sillä tava72990