Eivät käy töissä joten millä rahalla ostelevat tai yleensä elävät?
Vastaukset 27
- Anonyymi
sinun rahoilla
- Anonyymi
Kahdesta maasta nostavat kaikki mahdolliset sosiaalituet. Siis Suomi - Ruotsi. Pikkusen siinä sivussa myyvät monenmoista tavaraa, yleensä toisten tavaraa.
- Anonyymi
Junkjunk!
- Anonyymi
Mustalaisille ei työ kuulu kulttuuriin,ja me on hyväksytty se. Valitettavasti moni valtaväestöstäkin on katsonut heistä mallia.
Asia on ratkaistu sillä että tyhmempien pitää raataa pidempää päivää.- Anonyymi
Meno on kuin mustalaisleirissä!
- Anonyymi
Sosiaaliturva useammasta maasta, vanhusten ryöstely, varastelu, ryöstöt, viinan lääkkeiden ja huumeiden myynti. Paskasakkia.
- Anonyymi
Sen minkä muilta töiltä joutaa.
- Anonyymi
Tyhmä
- Anonyymi
Tyhmempi👆
- Anonyymi
Myyvät huumeita ja välittävät alkoholisteille viinaa,tekevät auto kauppoja
- Anonyymi
..hyväuskoisten hölmöjen ja suvakkien "piikkiin" hyvänä esimerkkinä muille "värivammaisille" ja kaikille päiväntasaajan maankiertäjille...jotenkin tuo oikeudenmukaisuus hieman epäilyttää katsoessa mökinmummoa joka ysikymppisenä
käsipelissä multaa perunamaataan... - Anonyymi
Myyvät huumeita, Ryöstelevät nuoria ja humalaisia, varastelevat kaupoista. Pienistä puroista on romanin elantonsa kerättävä.
- Anonyymi
Ryöstelevät myös vanhuksia.
- Anonyymi
Pitää huomioida, että romaneja on ollut maassa vasta 500 vuotta, joten kotoutustoimet ovat vielä pahasti kesken.
- Anonyymi
Kotoutakaa TAKAS ROMANIAAN Nälkäleirille menolipulla
- Anonyymi
Kimpassa ostavat tarvittavansa.
- Anonyymi
vai ottavat?
- Anonyymi
oottakaa lindgreenin hevosmiehisttä mallia sossu maksaa vuokrat pankkitili juoksee muualle sitä eitarkistella rahaa on kuin roskaa varkaudellä huumeiden myymäällä elävät tänäänkin tuli 5000 tuhatta yliviskasta sosssu ei ota mitään kantaa sati vouti
- Anonyymi
Ajavat arvoautoilla ja ne vaihtuvat muuten tiuhaan, eikä Kajaanin Poliisia kiinnosta pätkän vertaa tämä rehottava huumeitten myynti.
Mitä nuoremmille myydään tai annetaan eka viivat ilmaiseksi kokkelia kokeiltavaksi niin kierre on taattu.
Nämä sossun tuet ovat ihan ylimääräistä hilloa karkkipäivänä näille vepukoille, hoidettaisi nuillakin rahoilla meidän veteraanit ja eläkeläiset tarvitsemiinsa hoitoihin etc.
Laskeepa sossu siitä, onko todellakin 1 1=2?- Anonyymi
ei uskalla puuttua. uhkailevat
- Anonyymi
Vanhemmat ei osaa varoittaa lapsiaan pysymästä erossa näistä
- Anonyymi
Meidän verorahoilla elelevät sekä eläke-yhtiön varoilla,,,peruskoulusta suoraan eläkkeelle ja sossu maksaa vuokrat sekä toimeentulon.
- Anonyymi
Kertoivat ostaneensa tavarat[vanhalla hinnalla],siksi edullista.
- Anonyymi
Ne on liikemiehiä semmoiset
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne on liikemiehiä semmoiset
On, ja ovatkin luoneet vuosisatojen aikana hienon rinnakkaissysteemin, jossa valtion lait ja säännöt ei päde, vaan mennään eteenpäin omin ehdoin. Valkolaiset kateellisina katsoo, kun uudenkarheellaMersulla pysäköidään Cittarin pääoven eteen tai invapaikalle, polliisit kiertää kaukaa, jottei tarttis alkaa henkilölisyyksiä selvitteleen - ei ne selviä, kun kahdessa tai kolmessa maassa tuk7en petässä ajellaan.
- Anonyymi
Maakuntakierroksilla tyhjentävät piironginlaatikot, joten saavat hyvää lisätuloa helposti.
- Anonyymi
Pääsääntöisesti näin. Poikkeuksiakin löytyy kyllä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid134847En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43619Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21558Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110533Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 36522
- 41463
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää118438Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22397