Esim. 3 kertaa päivässä baarikahvit 3€ kuppi vaikka 20 työpäivää kuukaudessa niin 180€ kahviin! Kallista vai köyhän kitinää?
Baarikahvit
8
765
Vastaukset
- Anonyymi
Kallista on ja otan usein possumunkin tai viinerin lisäksi kun ajan hki tamere ja hki lahti ajoja ja kaksi kertaa päivässä kahvit ja kerran päivässä lounadniin menee palkasta puolet huoltoaseman kahvioon.
Vapaa työ kuitenkin viehättää ja itsellä hybät ajoajat ja purkupaikat. - Anonyymi
No siihen lounas niin vielä jää puhdasta taskuun.
Se reilu 35€ päivärahaa kattaa hyvin ruuat ja juomat vuorokauden aikana.
Joskus voi ottaa parit oluetkin siitä.- Anonyymi
Jakoajo suurhelsingin alueella ei saa päivärahaa,mutta onneksi työpaikalla saan kahvin 50 centtiä ja ilmainen pulla.
Päivällä ruoka 9.90 ja iltapäivällä joutuu baarikahveilla istumaan paikkaa vaihdellen kallista kyllä on. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jakoajo suurhelsingin alueella ei saa päivärahaa,mutta onneksi työpaikalla saan kahvin 50 centtiä ja ilmainen pulla.
Päivällä ruoka 9.90 ja iltapäivällä joutuu baarikahveilla istumaan paikkaa vaihdellen kallista kyllä on.Sanoo isännälle että maksaa vaan
- Anonyymi
Rahtarien ainaisjäsenyys on harkinnan arvoinen juttu. 660 e maksaa tällä hetkellä, kymmenen vuotta sitten maksoin siitä 550e ,laskeskelin , että 13 vuoden kuluttua se on maksanut itsensä takaisin, jos käy joka päivä pari kertaa kahvilla ja syömiset päälle. Lisäksi vuosimaksujen korotuksista ei tarvitse murehtia, 5 e noussut tänä aikana. Lomareissullakin vaimon kanssa saa alennukset sapuskoista.
- Anonyymi
Halvemmalla pääsee ku ei käytä mitään palveluja
- Anonyymi
Aika epävarma sijoitus.
- Anonyymi
Miten niin epävarma? En ole tarvinnut maksaa kymmeneen vuoteen vuosimaksuja, uusi kortti tulee vuosittain ja kaikki rahtarisuihkut ym edut on käytettävissä. Tosin jos käy vain pari kertaa vuoteen huoltoasemilla kahvilla tai syömässä ja on omat eväät jatkuvasti, niin silloin ei kannata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614398KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523221Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512465- 1022154
- 241893
- 231642
- 301616
- 1611484
- 351261