Kertokaa teidän outoja ja hauskoja unia

Anonyymi

Voitteko kertoa teidän hauskoja tai outoja unia haluun tietää (☞ ͡° ͜ʖ ͡°)☞

11

822

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin unta et oltiin mun exän kaa rakastuneita ja sitte ovelta kuulu aika moista koputusta ja siel oli ainaki triljoona mun exää että juu oli aika moista😅😅😅

    • Anonyymi

      Erilaisiin elämäntilanteisiin voi liittyä aika hurjiakin unia. Mulla kivoin oli kun uin ison tsunamin aallon sisällä meressä ja pystyin hengittää veden alla. Oli hieno uni.

    • Anonyymi

      Näin unta missä olin huoneessa jossa oli kova meteli. Ajattelin että en pysty kyllä nukkumaan tässä metelissä.

    • Anonyymi

      Lintu muni munan miehen päälaelle. Semmonen uni. Ja sitten semmonen jossa rekka-autolla joku ajoi korkealla taivaalla. Kolmas outo uni semmonen jossa itse lannoitin peltoa ilman lietepaskakärryä eli kävelin peltoa pitkin ja paskaa lensi takapuolestani pellolle ravinnoksi.

    • Anonyymi

      Oho! Olipas aikamoinen uni. haha. Minullakin on yksi uni mikä on painunut syvälle mieleeni. En nyt aivan tarkalleen muista miten mutta olin vain yhtäkkiä Ismo Laitelan ja hur hur tupettajan kanssa armejjassa. Oltiin jossain häkissä jossa heiteltiin palloa. Pallon heittelyn jälkeen Ismon kanssa mentiin ampumaradalle ja ettepäs ikinä arvaa kuka siellä oli odottelemassa. Iivo Niskanen borat asussa sinko kädessä ampumassa Venäläisiä muutto villisikoja. Siinä vähän hymyyn purskahdin, kun Ismokin tokaisi "Perkele et aja sitä kuorma-autoa tänne". Ajattelen siinä vähän ääneen, että mitä helevetin paskaa se Ismo siinä jauhaa. Noh ruettiin siinä sitten tykittämään sillä singolla niitä sikoja päin aivan rauhassa. Sitten aivan yhtäkkiä kuului karmea huuto "ÄÄÄÄÄRS". Ajattelimme siinä, että kukakohan perhana se karmean karjaisun päästäjä mahtaa olla. Se selvisikin pian, kun paikalle asteli kersantti Mikko Leppilampi. Mitä se Mikko teki oli jotain aivan käsittämätöntä. Se riuhtaisi rubiikinkuution taskusta ja ratkaisi sen 4.7 sekuntiin. Oltiin siinä äijjien kansa aivan äimän käkenä ja ajateltiiin, että mikähän sille kersantille oli tullut. Siinä se löi tupakiksi meidän edessä ja pakkohan siinä itsekkin oli lyödä nortti tulille niin sanotusti. No pössyteletiin siinä sitten aivan rauhassa kunnes paikalle rullasi aivan musta tankki. Tankin luukku aukesi ja sieltä paljastui Markku Alen. Alenilla oli päässään kipa ja hänellä oli toisessa kädessään ukulele. Siinä kohtaa rupeaa armoton ukulelen rämpyttely Ramsteinin Duhast kappaleen tahtii. Siinä kohtaa vähän jo muisti rupesi takkuilemaan, mutta sen verran muistan että jossain vaiheessa käväisimme lähi Siwassa hakemassa polttopuita ja sinihomejuustoa. Siitä seuraavan kerran muistan kun olimme Venäjän kansallispuistossa nuotion ääressä hieman juovuksissa homejuustoa maiskuttelemassa. Alen soitteli Gangnam styleä sillä helevetin pikku paska kitaralla (ukkulele). Siinä Iivo tokaisi että hommaisit saatana äijjä ees kunnon skeban. Hitto vie. Siinä taas jonkin aikaa meni ja en muista siitä matkalta mitään, mutta seuraavaksi muistan kun istun kirkkopuistossa Sami Jauhojärven kanssa. Olihan siinä tietysti Iivokin. Siihen sitten loppui se uni kuin seinään kun perkeleen rakki tuli hakemaan minut aamulenkille. Olisin halunnut todellakin tietää miten tarina olisi tuosta jatkunut. Rakille pienet koulutukset annoin tuosta hyvästä. Mutta siinä se oli. Ei varmaan monella tule yhtä ihmeellistä tarinaa mieleen. Tässä vuosien varrella ihmettelen että mistä se uni pääsi minun mieleeni ja olen ollut hieman huolissanikin. Mutta kertokaa ihmeessä jos on jotain muita tarinoita. Heip. Jark. O

    • Anonyymi

      Mä näin viime yönä kummallista unta, johtui varmaan eilisestä salkkareista. Sain tietää olevani raskaana ja jo pitkälläkin, lääkäri vastaanottoon olin siis menossa. Olin kauhuissani koska iältäni lähenen jo viittäkymppiä ja pidin itseäni vanhana äitinä ja murehdin siis synnytystä. Lääkäri esitteli itsensä sannamariiniksi ja kummastelin että sattumaako sama nimi kun pm. Sitten jostain ilmesty se pahistyttö sieltä salkkarien vankilasta ja rupes vainoamaan ja yritin paeta ison mahani kanssa, muuta en muista. Unet on kyl ihmeellisiä välillä:D

    • Anonyymi

      Oli joku äidinkielentunti, jossa opettajana oli Spede. Kyllä. Sitten siellä oli nuori Vesa-Matti Loiri oppilaana ja tässä tunnissa oli erikoista se, että kukaan ei oikein osannut puhua, mutta tavallaan ymmärsivät toisiaan. Tämä opettaja/pojat kommunikoi mutisemalla niinkuin joku vammanen/känniläinen. "Mjo..." Tytöt taas ääntelivät kuin jotkut pienet lapset; "äöh, eä?"

      Opettaja ei oikein ymmärtänyt piirtoheitintä ja valkokangasta niin se jätti piirtoheittimen päälle, osoitettuna kohti liitutaulua. Sitten opettaja kirjoitti taululle ja kuten aina, nämähän pitää kirjoittaa muistiin vihkoon. Ensimmäinen sana oli isolla "tervetuloa."

      Tämän jälkeen opettaja mutisi ikään kuin miettien, mitä pitäisi kirjoittaa seuraavaksi. Sitten nuori Vesku meni luokan taakse hörhöilemään poikien kanssa ja mä menin mielenkiinnosta katsomaan Veskun vihkoa, jossa ei lukenut vielä nimeäkään kannessa. Mä päätin kirjoittaa Masa-Vetti Luiru. Seuraavaksi opettaja meinasi, jos kirjoittaisi taululle sanan "apua."

      Kiitos. 😆🤣😂

    • Anonyymi

      Mä nukun hyvin ja näen paljon unia. Eräs oli sellainen ettäsiinä oli juoksija Joonas Riinne ja näyttelijä Kari Ketonen, ( kumpikin kuumaa kamaa...uuuh) . No ensin oli Rinne siinä,tuli lähelle ja yhtäkkiä siinä olikin Ketonen soittamassa urkuja,sanoin hänelle " hyvin sää soitat,mutta sää ootkin kanttori". Sit yhtäkkiä Ketonen tulee lähemmäs,hymyilee ja kysyy kuiskaten: " Mitäs,kerro tarkemmin" ,ja katsoo " sillai". Uhuuu, pakenin äkkiä , vaikka niin ois mieli tehny jäädä....

      Kerran näin Jaakko Saariluomasta unta ,hän istuu meitin pihalla penkillä ,näyttää että vieressä on tilaa ja sanoo " tuu viekkuun" eli viereen.
      Aijaijai...

      Kukas mahtaa ensi yönä olla vuorossa...??
      Nainen61.

    • Anonyymi

      Kerran näin jotain sellaista unta, että Sauli Niinistöltä putosi joku pieni mikrofoni. Mä kävin nostamassa sen ja antamassa takaisin. Sitten hän sanoi mulle että "kannattaa käydä YouTubessa."

      Ookoo... 😆

    • Anonyymi

      Muistan kerran nähneeni jotain sellaista unta, että naapuri oli pukeutunut Spider-Maniksi ja lähti kylille ajelemaan sen vihreällä Datsunilla.

    • Anonyymi

      Nyt tuli nähtyä sellaista kieroa unta, että toi Chacarron Macarron -mies osallistui Haluatko Miljonääriksi ohjelmaan - ja kysymykset/vastaukset oli kans sen muotoisia! :'D

      Huwewöwehemyunönine byöähyy bynenä?
      A: Chacarron
      B: Macarron
      C: Huweweewdjgsuhgheä
      D: Böeäne böeäne

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      134
      7336
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2690
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      283
      1382
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1079
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      182
      1066
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      74
      986
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      972
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      814
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      15
      793
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      771
    Aihe