Sammakonsyöjä ei olisi tullut Lapin tilanteessa enää kolmanneksi

Suomalaiset rallikuskit osaavat korjata autoa, sillä harrastus on lähtenyt oman auton jatkuvasta korjaamisesta eikä siitä, että isäpappa olisi ostanut valmiita autoja ja myöhemmin isolla rahalla tallipaikan?
7182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Jos ei särje autoa niin sitä ei tarvi reissussa korjailla. Pitäisi osata ajaa.

Äänestä
  • Ei taida olla tolla logikalla mm- sarjassa yhtään kuskia joka osaa ajaa!

    Äänestä

Fermihän se kemiallisen metallin sormissaan pyöritteli, ei vissiin itse osannut ja tarvi tallilta neuvoa vielä kun kyseli saako laittaa vettä. Fermi myös ruuvasi suojaverkon puskuriin takaisin paikoilleen Esapekka vain kanteli vettä päijänteestä

Äänestä
  • Sä oot kattonu eri filmin kun muut

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sä oot kattonu eri filmin kun muut

    Kyllä se Fermi pyöritteli sen kemiallisen metallin, ei tarvinut kuin katsoa suoraa lähetystä. Lappi toki sen kyykistyi työntämään vuotokohtaan syyläriin, sitten Fermi ruuvasi suojaverkon paikoilleen.

    Äänestä

fermin piti olla pidäs tosta kiinni miehiä mut jo vain lennosta syylarit korjaa

Äänestä

Sammakon syövät ei osaa korjata mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomalaiset rallikuskit osaavat korjata autoa, sillä harrastus on lähtenyt oman auton jatkuvasta korjaamisesta eikä siitä, että isäpappa olisi ostanut valmiita autoja ja myöhemmin isolla rahalla tallipaikan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu