Laitetaans Hyvä kiertämään :)

Anonyymi

Näin kesälomalla sitä tulee palstailtua, kun on muka liikaa aikaa, vaikkakaan aikaa ei ole liikaa. Joka solullaan tulisi elää, ja nauttia jos mistäkin elämässä tässä.

Koskella on kesä vaihtumassa syksyn puolelle pikkusta hiljaa ja siitäpä mietinkin millä konstein asennoitua tulevaan kylmään talveen.

Lataa tähän settiin mistä olet tullut, tulet, olet, omaksut itsesi iloiseksi. Jos vaikka kiitosta piisaa niin eipä ne ole hukkaa heitettyjä sanasia suinkaan, ja täällä viettelee aikaansa niin moni paikkakuntalainen että varmasti ajatus pääsee perille.
Mukavin kesän muisto?

Itse olen iloinen eilen kohtaamistani ihmisistä (pariskunta). Oli muutaman tunnin rupattelu tuokio johon mahtui paljon asiaa, jopa näkemys eroja, ja siltikin keskustelu oli kunnioittava ja mielipiteet huomioiva. Jäi siis todella hyvä fiilis, eikä tällä ollut mitään tekemistä statuksen, nimen, siviilisäädyn kanssa. Kohtaamiset on kivoja kun asiat etenee ilman ennakkoluuloja ja ollaan avoimia toisia huomioivia.

Toivoisinkin jotta ihmiset vähän tarkastelisivat itseään sen pinnan sisäpuolelta, ja osaisivat ottaa muut huomioon yhtä tärkeinä ihmisinä, kuin itsestäänkin kokevat.

Hymyillään kun tavataan :)

LM

6

707

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ostin tänään kaksi munkkirinkilää Jämsänkosken nesteeltä. Asiakaspalvelu oli erinomaista ja munkit maukkaita. Kiitos.

      T. EH

    • Anonyymi

      Kävelin rantatietä uimahallilta Oinaalan kentälle. Hienoo kyllä on!

    • Anonyymi

      Tulin montusta , oli ihanan pimeetä 1 ee ku !

    • Anonyymi

      Poikkesin mehtään, koppa tul puolillee kantarelleja ja mustikoitakin riipasin parisen litraa...Pienet ne on ihmisen ilot, mutta eipä sitä muuta tarvihekkaan.Jos olis isot ilot, vois olla isot kulut.

    • Anonyymi

      kävin kakalla ja nyt tuntuu paremmalta!

    • Anonyymi

      Kivipankilla upea näyttely, eikä maksa mitään. Käykäähän kurkkaamassa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      141
      14408
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      38
      6011
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      158
      5593
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      312
      4407
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      54
      4213
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      108
      3692
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      21
      3660
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      29
      3607
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      68
      2693
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      101
      1536
    Aihe