Hiivatin Google, Apua Chromebookkiin

Googlen tyypit on keksinyt päivitää käynistinen vasempaan laitaan!
Miten saan sen takasin keskelle?
550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin, nämä amerikkalaiset suuryhtiöt kuten google, microsoft, apple tekevät juuri niinkuin itseä huvittaa. Ei siinä asemassa tarvitse asiakkailta kysellä vaan tehdään oman politiikan mukaan. Ehkä ms näistä paras sotkija.

Äänestä
  • On se kumma kun aina pitää sössiä kaikki.

    Äänestä

  • On se kumma kun aina pitää sössiä kaikki hyvä.

    Äänestä

Netistä löytyy ohjeita "hyllyn" käyttöön ja muuttelemiseen.

Äänestä
  • 17-vuotias halusi tehdä abortin – sitten Facebook luovutti yksityistietoja poliisille, ja nyt uhkaa vankila

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Googlen tyypit on keksinyt päivitää käynistinen vasempaan laitaan!
Miten saan sen takasin keskelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu