Kuka?
Itse laittaisin kansanedustajan tähän.
Vastaukset 34
- Anonyymi
Kautta aikojen ensimmäinen kunnanjohtaja, sai hyvää ja makeaa aikaan.
- Anonyymi
Nante från Paljakka?
- Anonyymi
Ex-nimismies Jusa Ventunen. Simsekin veljeksien rahanpesijä.
- Anonyymi
Nante oli kaverinsa Taavetin kanssa junassa matkalla Lappeenrannasta Kouvolaan noin puolessa välissä junailija tuli vaunuosastolle ja kuulutti Taavetti ja sitten jatkoi tuliko Luumäeltä ketään. Nanten vierestä Taavetti hihkaisi empä minä nähny.
- Anonyymi
Entä julki homo
- Anonyymi
Buurunen
- Anonyymi
Onko Hyryltä joku kansanedustaja?
- Anonyymi
Vissiin tarkoittaa sitä EU :ssa olevaa kansanedustajaa ,sitä Vihreiden puolueesta???
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vissiin tarkoittaa sitä EU :ssa olevaa kansanedustajaa ,sitä Vihreiden puolueesta???
No hän on europarlamentaarikko, ei kansanedustaja.
- Anonyymi
Kun Nante oli leipurina ja teki alasti munkkeja napaansa vasten pyörittämällä naiset vähän kauhisteli touhua, mutta Nante sanoi "Tulukaapa huomenna kahtomaa kun tehhää rinkilöitä".
- Anonyymi
Historia tutuksi...
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Juho_Heikkinen
Siinä on kovin jätkä joka tällä kylällä on ikinä asunut.
Nais osapuolen valinnan jätän jollekin muulle.- Anonyymi
Kiitos ukko pihaporoista.
- Anonyymi
Rilla on ainoa julkkis joka uskaltaa olla oma itsensä, eikä ujostele. Ottakaa oppia...Kansan syvistä riveistä saattaisi löytyä toki joku muukin.
- Anonyymi
Joo rilla, kaunis nainen onkin, tojii ja nykii mul kokoajan lahkeessa,,nam nam
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo rilla, kaunis nainen onkin, tojii ja nykii mul kokoajan lahkeessa,,nam nam
Mistä kohtaa . Oksettava näky .
- Anonyymi
Nantehan tepasteli öylen Vonkan rannalla uimahousissaan.
-Onks toi kaljamaha, kyseli etelän tyttö
-Siinon hana alla, maistelehan, tuumasi Nante - Anonyymi
Liisa
- Anonyymi
Eikö Rillan riepottelu jo saisi loppua ? Ketään muuta ei ole tässä pitäjässä niin kiusattu kuin häntä . On jo vuosia aikaa, kun pääsiäisenä ässän kassajonossa häntä pilkattiin oikein kunnan luottamushenkilön toimesta. Sama peli jatkui sitten vielä ulkopuolellakin. Rilla on varmaankin myös hyvin yksinäinen tämmösessä ahdasmielisessä kunnassa.
- Anonyymi
Ketään ei saa kiusailla...
- Anonyymi
Kemppaisen Henri, taikuri.
On ollut ihan ulkomailla Ameriikoissa asti temppuilemassa. - Anonyymi
Ahosen poika, näyttelijä. Mm Roba sarjassa.
- Anonyymi
👍👍👍
- Anonyymi
Jaskan poika on kyllä hyvä näyttelijä 👏
- Anonyymi
Nante oli olunna isollakirkolla tuhlaamassa pariviikkoa lottovoittoa ja junalla lähteny kotiapäin, pikku-ukot oli lähteny kyydistä vasta vähäennen Mäntuharjua.
- Anonyymi
Rilla se on aina kohtelias kaikkia kohtaan. Ajoi autolla tänään kylällä, vaikka harvoin sitä näkee. Kaikkea hyvää hänen hänen elämäänsä.
- Anonyymi
Kyllä hänkin osaa olla ilkeä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä hänkin osaa olla ilkeä
Ihminen voi olla ilkeän oloinen jos hänellä on Aspergerin oireyhtymän piirteitä(lieviä), silloin hänellä ei ole sosiaalisia taitoja ne on puutteeliset,. Heitin kommentin väliin muistuuttaakseni että tuollaisiakin ihmisiä on. Kaikki töksäyttelijät ei ole silloin ilkeitä.
Myös muistisairauden ensimmäisiä oireita on ilkeät kommentit ja aggressiivisuuden puhkeaminen.
Myös vainottu ihminen on menettänyt toisiin ihmisiin luottamuksen trauman kautta ja voi olla ilkeeä oloinen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihminen voi olla ilkeän oloinen jos hänellä on Aspergerin oireyhtymän piirteitä(lieviä), silloin hänellä ei ole sosiaalisia taitoja ne on puutteeliset,. Heitin kommentin väliin muistuuttaakseni että tuollaisiakin ihmisiä on. Kaikki töksäyttelijät ei ole silloin ilkeitä.
Myös muistisairauden ensimmäisiä oireita on ilkeät kommentit ja aggressiivisuuden puhkeaminen.
Myös vainottu ihminen on menettänyt toisiin ihmisiin luottamuksen trauman kautta ja voi olla ilkeeä oloinen.Vittuilua ei tarvihe kenenkään kuunnella keneltäkään olipa herra tai narri
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vittuilua ei tarvihe kenenkään kuunnella keneltäkään olipa herra tai narri
Ei siihen kyllä kuolekkaan.
- Anonyymi
Kosti
- Anonyymi
Tätä ei tunne, sukunimi voisi auttaa.
Ehkä ei välttämättä sittenkään, jos lempinimillä puhutaan.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun
Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom1261367- 2481180
- 681014
- 59976
Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal251890Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen
Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki42843Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi70785Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on72782- 42736
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S58720- 67703
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää124642Kiulu myynnissä!
Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma26618- 85601
- 26600
Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut
Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen187544- 24514
Et pysty peittämään minulta
Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet47514Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"
Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja12507- 40477