Gynekologi

Anonyymi

Tyttäreni on 10v ja hänellä on ollut alapää ongelmia. Tänään oli ollut terkkarilla ja kertonut tietysti. Tuli viesti terkarilta että pitäs gynelle viiä. Sisätutkimukseen. Tuntuisi oudolta viedä 10v gynelle. Pitäisikö kuitenki viedä?

5

461

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vie!

    • Anonyymi

      Ja tyttäreni kertoi että oli sitten kattonu hieman alapäähän. On tosi arka näytään vieraille alastonta kehoaan.

    • Anonyymi

      Tietysti jos niin sanottu.

    • Anonyymi

      No tottakai on lapsi vietävä lääkäriin jos tytöllä on ongelmia alapääasä , että edes kysyt että vietkö.
      Ei lääkäreillä ole mitään kiinnostusta muihin asioihin kun juuri ongelmaan Ja eikö sitä pitäisi lapselle selittää ett. Gynehologit näkee satoja alapäitä työstään, joten heille se on ihan vaan työjuttu , eikä mitään muuta.
      Ei voi olla totta että vielä vuonna 2022 kysellään että ” vienkö” sillä tässä on terveys kysymyksessä eikä mikään muu.

    • Anonyymi

      älä kasvata huoraa tytärtä! Itse turvaudun tohtori gerhardin tarjoamaan Synagookaniggelius leikkaushoitoon! Toimenpide käsittelee alapään sekä samalla aivot, leikkaus kestää yleensä 2 tuntia eikä siihen tarvitse puudutusta! Ota yhteyttä sähkärillä: [email protected]. Iloista operaatiota!! Gandhi teitä blessakkoon

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5370
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1172
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      102
      875
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      811
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      783
    6. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      757
    7. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      753
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      744
    9. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      729
    10. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      46
      718
    Aihe