Olin näyttänyt hänelle valokuviani kohteesta. Kommenttinsa olivat luokkaa mitä ootsa tota muka pannu ja älä puhu paskaa ja ei voi olla.....
Ei siis tarvinnut suuremmin houkutella mukaan seuraavalle reissulle.
1980- luvulla oli vielä yleisenä tapana tilata matka pakettina matkatoimistolta. Pirautin sinne ja matkat hotelleineen oli tilattu.
Ensimmäisenä aamuna lähdimme kävelylle rantaa pitkin. Lähestyessämme Kävelykadun risteystä sanoin että noista baareista voimme vuokrata itsellemme oppaat. Tähän Heguli että ootsä toope, täällä mitään oppaita tarvita. Meri on tossa ja hotelli rannalla; ei täällä voi eksyä.
Istahdimme sitten risteyksen pikkubaariin. Aamu oli hiljainen ja vain 2 tyttöstä oli työssä mamman lisäksi. Sanoin Hegulille että nuo voisimme vuokrata päiväksi. Hinta on 100 bahtia mammalle ja 300- 500 tytöille. He opastavat meitä sitten seuraavaan aamuun saakka.
Seuraavana aamuna Heguli koputti ovelleni ja sanoi:
- Et sä Viki ole paskaa puhunut. Hyvä oli opastus ja mä pidän tämän koska kyllä täällä opasta tarvitaan.
Menimme sitten viettämään päivää rannan lepotuoleihin. Laineet läpsyttelivät laiskasti rantaan ja hymyilevä Aurinko tirkisteli varjojen takaa tyytyväisinä köllötteleviä poikia....
Heguli ensi kertaa Pattayalla!
9
149
Vastaukset 9
- Anonyymi
Aika hyvin googlattu. Onnittelen.
- Anonyymi
Tuon muuten uskon, palstan parasta antia pattaya rakkaalle jolla syystä tai toisesta naiskontaktit on jääneet äitiin tai siskoon, mutta pattayalla on miesten mies kaksi viikkoa viidessä vuodessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuon muuten uskon, palstan parasta antia pattaya rakkaalle jolla syystä tai toisesta naiskontaktit on jääneet äitiin tai siskoon, mutta pattayalla on miesten mies kaksi viikkoa viidessä vuodessa.
Sinun kirjoituksesi pattayan matkaillusta, saarikyrpå on hyvä vaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuon muuten uskon, palstan parasta antia pattaya rakkaalle jolla syystä tai toisesta naiskontaktit on jääneet äitiin tai siskoon, mutta pattayalla on miesten mies kaksi viikkoa viidessä vuodessa.
Koskas Saaristomaksalla viimeksi seisoi? Vastaa rehellisesti.
- Anonyymi
Hra 28x:n hienoa antia kaiken tämän roskan ja saastan kesklle.
- Anonyymi
Samaa mieltä. Kerronta minimalistista mutta soljuvaa veteraanin tekstiä.
Kaikilla on joskus se ensikerta Pattayalla. Se on hauska nähdä kun keski-ikäinen eroista ja elämän puutteesta masentunut mies herää eloon kuin pikkupoika tivolissa.
Useimmat heistä / meistä päättää siltä seisomalta ettei vierailu jää viimeiseksi. Omaltakin kohdaltani voidaan hyvin puhua Pattayaan rakastumisesta.
Oli libido, into sekä kunto kovalla levelillä, iloinen mieli ja lompakko pullollaan pimeää rahaa, jota tuli erään materiaalin oheismyynnistä.
Aina ei ehtinyt vaihtaa lisää rahaa, niin maksettiin euroilla pikaisen päässälaskun jälkeen. Hostessit hihkui saatuaan tipiksi 50 tai 100 euroa. Se oli sitä aikaa kun se 100 euroa oli yli 50% suurempi raha Thaimaassa kuin nykyisin.
Niihin aikoihin alkoi suoranainen villitys, kun rakennusalan urakoitsijat ramppasivat Pattayalla. Suurin osa golfasi, mutta tytöt oli mukava lisämauste sen ohellakin.
Muistan noin neljä miestä, jotka löysi ekalla reissulla itselleen uuden naisen.
Yksi kollega, kiltti mies oli joutunut Suomessa tyranninaisen tossun alle käskytettäväksi kuin koira. Onneksi eivät olleet naimisissa, sillä kun Pattayalla eloon herännyt mies tuli kotiin niin hän sanoi avokille että sulla on 24 tuntia aikaa hilata kamppeesi täältä pihalle.
Tänä päivänäkin viettelevät yhteisiä eläkepäiviä Suomessa, ja ovat talvisin Thaimaassa kolmisen kuukautta.
Sama mies irroitettiin arjesta jo sitä ennen raahamalla mukaan Reeperbahnin yöhön. Ei tarvinnut paljoa raahata, kun äijä liikkui ekan varvin jälkeen juosten.- Anonyymi
Sellainen sanonta on että "äidiltä vie 20 vuotta kasvattaa pojasta mies, mutta sitten tulee nainen joka tekee siitä miehestä yhdessä yössä pojan"
- Anonyymi
Vaikka minä puhuisin ihmisten ja enkelien kielillä, mutta minulla ei olisi rakkautta, olisin minä vain helisevä vaski tai kilisevä kulkunen.
Ja vaikka minulla olisi profetoimisen lahja ja minä tietäisin kaikki salaisuudet ja kaiken tiedon, ja vaikka minulla olisi kaikki usko, niin että voisin vuoria siirtää, mutta minulla ei olisi rakkautta, en minä mitään olisi. 3Ja vaikka minä jakelisin kaiken omaisuuteni köyhäin ravinnoksi, ja vaikka antaisin ruumiini poltettavaksi, mutta minulla ei olisi rakkautta, ei se minua mitään hyödyttäisi.
Rakkaus on pitkämielinen, rakkaus on lempeä; rakkaus ei kadehdi, ei kerskaa, ei pöyhkeile, ei käyttäydy sopimattomasti, ei etsi omaansa, ei katkeroidu, ei muistele kärsimäänsä pahaa, ei iloitse vääryydestä, vaan iloitsee yhdessä totuuden kanssa; kaikki se peittää, kaikki se uskoo, kaikki se toivoo, kaikki se kärsii.
Rakkaus ei koskaan häviä; mutta profetoiminen, se katoaa, ja kielillä puhuminen lakkaa, ja tieto katoaa. Sillä tietomme on vajavaista, ja profetoimisemme on vajavaista. Mutta kun tulee se, mikä täydellistä on, katoaa se, mikä on vajavaista. Kun minä olin lapsi, niin minä puhuin kuin lapsi, minulla oli lapsen mieli, ja minä ajattelin kuin lapsi; kun tulin mieheksi, hylkäsin minä sen, mikä lapsen on.
Sillä nyt me näemme kuin kuvastimessa, arvoituksen tavoin, mutta silloin kasvoista kasvoihin; nyt minä tunnen vajavaisesti, mutta silloin minä olen tunteva täydellisesti, niinkuin minut itsenikin täydellisesti tunnetaan.
Niin pysyvät nyt usko, toivo, rakkaus, nämä kolme; mutta suurin niistä on rakkaus.
Pattayalla voit kokea parissa viikossa enemmän rakkautta ja iloa, kuin Suomessa koko elämäsi aikana.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Törkeä petosepäily Suomussalmella
Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta873859Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli
Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii4121422Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391097Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä227923Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut
Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty72923Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s292825Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto24802Sysmä tarvitsee päätöksiä
Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen25717Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33701Älä katoa elämästäni
Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan37676
