Raikonmäki

Anonyymi

Kuka typerys laittaa pesään valkeen näin tyynellä ilmalla, Koko Raikonmäki harmaan savun peitossa. Piippuun lisää pituutta toimii paremmin.

8

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pesään sytyttäminen on taitolaji. Eräät ei vaan osaa. Puhtaasti tulenpalava ei pahemmin savuta eikä haise.

    • Anonyymi

      Täyty viedä vieraat sisälle, niin kauhee savun käry pihalle. Siinä meni pihakahvittelu. Helvetti sentään.

    • Anonyymi

      vihreet meukkaa taas tyhjästä.

      • Anonyymi

        Ei kuule meuhkata tyhjästä, silmät kirvelee ja yskittää.Itselläs olis samat ongelmat savun keskellä☹


    • Anonyymi

      Et sitten mennyt naapurille kertomaan jotta avais pelliä ja tuhkaluukkua vaan kirjoitit vedet silmissä rutinat tänne. Odottelen kauhulla tarinaa siitä, kun naapuri jättää vessansa vetämättä.

    • Anonyymi

      "Kuka typerys laittaa pesään valkeen näin tyynellä ilmalla"

      kirjoitti Raikonmäen Kuningas.

    • Anonyymi

      Onneksi Kukkapään katuvalot ovat sen verran kirkkaat että täällä ei tyynelläkään ilmalla savu haittaa näkyvyyttä. Eikä hengitystäkään kun laittaa maskin naamalle.

    • Anonyymi

      valkea kehoitetaan sytyttämään päältä, kova on kaveri joka lisää puita ohjeen mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      71
      10821
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      134
      10221
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      23
      7973
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6414
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      41
      5299
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      70
      4944
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      135
      4245
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      18
      4143
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      14
      3827
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      131
      3524
    Aihe