Tämä tapahtui, kun tekstiviestit vasta saapuivat kansan pariin ja alkoi ilmestymään monenmoista seuranhakua. Viesteihin toki upposi rahaakin, eikä seuraa siitä huolimatta löytyny. Turhautuneena mietin jo lopettavani mokoman, mutta päätin vielä sinnikkäästi kokeilla.
Siinä niitä näitä viestiä laittaessa, yksi tuntui jotenkin sopivalta ja hänen kanssa illat tuntuivat liiankin lyhyiltä. Tapaamista mietittiin useasti ja eräänä iltana päätin vihdoinkin soittaa. Siitä tulikin pitkä puhelu, miettiessäni nuorelta kuulostavan naisen ääntä, kysyin ohimennen ikää. Aloinkin miettimään, miten mahtaisi muuttaa suhtautumisen, olin kuitenkin lähes 15v vanhempi.
Yllätyin positiivisesti, että näin toivoikin olevan ja pitävänsä hieman vanhemmasta seurasta. Viestit jatkuivat viikko toisensa jälkeen, eikä kumpikaan ollut toista edes nähnyt. Lopultakin, hän kysyi, olisiko aika jo tavata ja totesin että nyt on päästävä näkemään. Valmistauduin matkaan, reilusti yli 200km, enkä yhtään tiennyt toisen ulkonäöstä tms. mutta luotin tapaamisen onnistumiseen.
Saavuttuani tapaamispaikalle, petyin hieman, ei näkyvissä ketään ja menin autosta ulos kuulostelemaan, voihan toinen myöhästyä monestakin syystä. Oli jo myöhäinen ilta, hieman pimeääkin, kuulin jotain rasahduksia metsästä ja joku lähestyi, yritin nähdä kuka, kunnes vaimea ääni kuiskasi, "moi", sieltähän ilmestyikin hoikka vaalea naisenalku.
Hieman hämilläni halasin ja esittelimme toisemme ensitapaamiseen, Leena ilmoittikin hieman ehtineen tarkkailla puiden suojista, ettei ihan ketä tahansa saavu paikalle, ilmeisesti sain hiljaisen hyväksynnän. Vietimme autossa koko pitkän yön, pelkästään jutellen ja suudellen, aamun tullessa, lähdin kotiin päin, hieman sekavissa tunnelmissa.
Viestittelymme sai ihan uuden merkityksen, mietimme jatkoa ja päädyimme, että voisimme viettää viikonlopun vuokramökillä.
Tuumasta toimeen ja hieman jännityksellä odotimme ajankohtaa. Viesteissä alkoikin olemaan, lievää eroottista sävyä, tosin sananmuunnoksia käyttäen.
Sovitusti hain Leenan kyytiin, matkasimme mökille ja aloin tuntemaan tietynlaista kuumotusta, miettiessäni saunomista ja öitä, tuon, niin nuoren mutta innokkaan tuntuisen naisen kanssa.
Saavuimme mökille, laitoimme saunan lämpiämään ja asetuimme taloiksi.
Seurasin ehkä liikaakin, tiukoissa farkuissa kulkevan Leenan pyllyä, ainakin oletin hänen huomanneen tuijotukseni, äkkiä hän olikin sylissäni ja pehmeät, isohkot huulet vaativat pitkiä suudelmia, välillä kielen pyörittäessä villisti kieltäni. "olisikohan sauna jo kuumentunut" sain sanottua ja tunsin kuinka puna nousi poskilleni, Leenan pyllyn painautuessa kovemmin, housuissa vielä olevan täysin paisuneen kullini päälle.
"Mennään vaan" Leena ilmoitti, seurasin perässä saunalle ja pukuhuoneessa riisuimme nopeasti, pujahdimme saunan hämäryyteen. Yritin jutella niitä näitä samalla löylyä heitellen mutta katseeni eksyi nuoreen vartaloon ja ehkä saunan lämmöstä, kiiltävään lähes karvattomaan pilluun.
Saunan ikkuna oli aika iso ja matalalla eikä Leenaa näyttänyt haittaavan vaikka selkeästi ohikulkijoita näytti olevan. Päinvastoin, jalat hiukan avoimina ja kyynärpäät ylempää laudetta vasten antoi estottomasti pienehköt mutta isonänniset rinnat esille.
Itsellä alkoi olla jo mielikuvitus huipussaan ja ehdotin suihkuun siirtymistä. Peseydyin nopeasti ja ehdotin selän pesua. "Toki saat pestä" ja tuumasta toimeen, miten hyvältä vartalo tuntuikaan sormieni vaahdottaessa kevyesti selkää. Kyykistyin pestäkseni myös jalat, pieni pyöreähkö pylly sai lähes hulluksi kiimasta mutta maltoin mieleni.
Käänsin Leenaa hieman, siirtyäkseni etupuolelle, näin miten pillunnesteet suorastaan valuivat reittä pitkin. Halusin pitkittää enkä ehtinyt tämän enempää sillä oveen jo kolkuttivat seuraavat saunojat. Kuivasimme toisiamme ja puimme vaatteet, Leenan hiukan pettyneestä ilmeestä huolimatta hän kuiskasi, "jatkammehan mökillä".
Muistoja jostain
Anonyymi
0
2554
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1074927Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744261566- 1911138
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111123Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk171036Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861020Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47931- 64931
- 64886
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826