Huonot palkat ministereillä

kun pitää juhliin hakea pieni mekko kirpparilta ja laittaa jalkaan vaarivainaan vanhat monot. Se hyvä puoli jykevissä kengissä, ettei varpaat liiskaannu siinä tungoksessa.

https://www.is.fi/viihde/art-2000009002181.html
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvää iltaa persujen kannattaja, Marinin maalittaja! Ihmisen pää on kuin talo. Iän myötä yksi kerrallaan ikkunat sulkeutuvat, alkaa tulla pimeys. Varo, ettei viimeinen ikkuna sulkeudu.

Äänestä

Mekko vapaalle ihan ok, mutta miksi ne hirveät kömpelöt ja takuulla kuumat talvikengät kesähelteellä?

Äänestä

Niin tai näin, aina väärin päin.
Mkr.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kun pitää juhliin hakea pieni mekko kirpparilta ja laittaa jalkaan vaarivainaan vanhat monot. Se hyvä puoli jykevissä kengissä, ettei varpaat liiskaannu siinä tungoksessa.

https://www.is.fi/viihde/art-2000009002181.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu