kaikissa nopeuksissa.
Toyotan ensimmäinen periaate on tehdä turvallisia ja luotettavia autoja, Toyotalla onkin kaikkein eniten patentteja turvavarusteista kuten turvatyyny, joustopuskuri, törmäysvyöhykkeet jne.
Toyotan ensimmäinen periaate on tehdä turvallisia ja luotettavia autoja, Toyotalla onkin kaikkein eniten patentteja turvavarusteista kuten turvatyyny, joustopuskuri, törmäysvyöhykkeet jne.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ja taas lähti isoja valheita liikenteeseen.
Saisivat ensin edes pyörät pysymään paikoillaan ja turvajärjestelmien anturit toimimaan.
Pelkkiä valheita huijaus korsernilta.
Takatan turvatyynyt tojossa. Heh heh.
92 Carina ja pohja jäi vuosia sitten keväällä ropakkoon. Tosi turvallinen.
02 suberpii ja pohja jäi vuosia sitten keväällä roipakkoon. Tosi turvallinen.
Hihii, tuo "kommentti" kertoo hädästä ja itsetunnon pulasta.
Vaihda kunnon autoon, niin helpottaa ja voit kävellä selkä suorana ja käyttäytyä kuin normaali ihminen.
Mikäs se sinun nelipyöräinen keksintösi on.
Auto on auto, 100 000 € jälkeen voi vasta alkaa lesoomaan autosta. Siihen saakka pelkä kulkuneuvo.
Ovatko ne kopioineet Volvon patentit malliksi.
Eivät ole edes sitä kunnolla tehdä.
Toyota parantaa ummetuksen silmänräpäyksessä.
Toyo kun päättää syöksyä pöpelikköön niin kyllä siinä ummetus paranee.
Ei Toyo aina pöpelikköön syöksy, joskus osuu viljasiiloon tai vastaavaan. Kuski löytyy alastomana ja sekaisen sen jälkeen. Onkohan ulkovaltojen voimat ottaneet liian suuren otteen noista vaareista ja tapauksista?
Auto ja auto, niin mauton liikkumisväline,
Työkseni ajan yli 120 000 km vuodessa autoa.
Moottoripyörällä saa ajamisen fiilikset.
Rouvalla tojota kelpo liikkumisväline.
Älä mene enää auton rattiin, olet vaarallinen liikenteessä. Taidat olla Persu, kun syytät autoa.
Ajo nautinto noin huipussa, Punto tai egopönkitys kulkuneuvo ei näköjään annakaan mitään kiksejä.
Riisipussi mikä riisipussi.
Halvinta puuroriisiä.
Millä koirankopilla itse ajelet.
Olen ammattini puolesta automies yli 120 000 km vuodessa. Huvittaa nämä kauppakassien omistajien egoillu, mauton kulku peli siihen saakka että on ylitetty 80 000 € hintalappu.
Onpa tylsää hommaa.
Oisko kannattanut satsta vähän lukemiseen nuorempana?
No niin lapset. Joko leikitään sovussa, tai mennään nukkumaan.
Toyotan koeajo päättyi navetan ovien läpi rehusiiloon – autosta löytyi rukoileva alaston mies
Koeajo uudelle Toyota Auriksella sai erikoisen lopun elokuisena yönä.
Noin 60-vuotias mies lähti koeajoreissulle Jyväskylästä uudenkarhealla japanilaisella. Matkan määränpäänä oli Helsinki.
Lahteen tultaessa mies uskoi olevansa jo Helsingissä. Matka jatkui Lahdesta edelleen syrjäiselle maatilalle Asikkalaan, eikä mies tiennyt miksi hän sinne ajoi.
Maatilan pihapiirissä on vanha navetta. Kuski huristeli navetan parvelle johtavaa siltaa pitkin suoraan pariovien lävitse. Lähes 200 kilometrin koeajoreissu päättyi parvella olevan rehusiilon seinään.
Tilan väki heräsi aamulla neljän aikaan kovaan rysäykseen ja löysi parvelta ruttuun ajetun Auriksen. Autossa istui alaston mies sekavassa tilassa ja rukoili Jumalaa.
Paikalle hälytetty poliisipartio kaivoi etälamauttimen ja käytti sitä kuskiin. Mies oli edelleen sekavassa tilassa.
Päijät-Hämeen käräjäoikeudessa syyttäjä vaati miehelle rangaistusta törkeästä vahingonteosta.
Käräjäoikeus jätti miehen syyntakeettomana tuomitsematta. Ratkaisu perustui useisiin lääkärinlausuntoihin.
Taustalla olivat miehen mielenterveysongelmat. Hän oli jättänyt lääkkeensä syömättä.
Tämän vuoden Auris meni törmäyksessä lunastuskuntoon. Vahinkoa soviteltiin, ja mies joutuu maksaan 26 500 euron arvoisen auton tuhoutumisesta 2 500 euroa. Navetan pariovista hän on maksanut tilanomistajalle 1 500 euroa.
Auton mies sai viikonlopuksi autoliikkeestä, jossa hänen ajokuntoaan ei ollut epäilty.
Oikeudessa keskusteltiin pitkään vanhan navetan parven kantavuudesta ja hämmästeltiin, että se kesti auton painon.
Käräjäoikeus antoi jutussa ratkaisun tiistaina.
https://www.is.fi/autot/art-2000005913846.html
Onhan se turvallinen kun ei parkkipaikalta liiku minnekkään😹😹😹
Niinhän ne ovat kaikki autot mutta vain vaggineet homehtuu täysin, https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000007566857.html
Ainoa turvallinen Toyota on se joka seisoo puutarhatontun vierellä.
Toyota on liikenteessä aina arvaamaton varoitusmerkki.
TROOOOOLL TRÖÖÖÖL TROLLIKUNKKU SAI TÄHÄNKIN AVAUKSEEN KOMMENTTEJA JA HUOMIOO! ! TROLLITEHDAS ELÄÄ. . HUOMIOSTA ! ! LISÄÄ ! ! LISÄÄÄ ! ! KOMMENTTEJA . . TRÖÖÖLL TRÖÖÖÖLL . . VIHRETTÄ HÖPÖLÄÄN ! !
Olen testannut kymmeniä jollei satoja autoja tieteellisten periaatteiden mukaisesti ja aina ovat Toyotan mallit olleet kärjessä.
Sulta kysyttiin jo kerran linkkejä noihin testeihin ja tuloksiin missä olet ollut mukana, niitä odotellessa, hihii!