Oon jo 7lk ja rintani ei oo kasvanut

Anonyymi

Moi, päätin nyt tänne avautua, koska äiti pitää mun juttuja ihan turhia ja tyhminä, oon jo 12 ja täytän marraskuussa 13, oon 7lk. MUTTA MUN RINNAT EI OO KASVANUT. ne ei vaan tunnu kasvavan vaikka mitä oon yrittänyt:/. en käsitä ku pienet onnettomat kovat jutut siellä tuntuu mutta mitää ei tunnu tapahtuvan, kaikilla muilla ne vaa kasvaa ja kasvaa, mulla on tälläsen ihan oudot. Alkaa jo pikkuhiljaa tuntua siltä että mun rinnat kasvaa sisään päin ku ei mitää kehitystä oo. Sanon itteenk aina laudaks ja jo sellaiset "päärynän muotoiset" mun ikäsetki on alkanut sanoa mua laudaks. IHAN JOKASELLA ON KASVANUT MUN KOULUSSA. jollain 1lk tyypeilläki on kasvanut. Mulla on 2v mua nuorempi kaveri ja silläkin on jo kasvanut:(( en enää jaksa odottaa? Mikä mulla on.

0

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sannan kirja USA:n bestseller!

        "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
        Maailman menoa
        126
        11134
      2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

        Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
        Yrittäjyys
        156
        10324
      3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

        ...ei tykänny Sanna Marinista
        Maailman menoa
        26
        8030
      4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

        Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
        Maailman menoa
        187
        6537
      5. Metsäalan rikolliset

        Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
        Sotkamo
        50
        5622
      6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

        Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
        Ikävä
        73
        5071
      7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

        Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
        Maailman menoa
        147
        4384
      8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

        Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
        Maailman menoa
        25
        4236
      9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

        Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
        Maailman menoa
        70
        4067
      10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

        Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
        Maailman menoa
        133
        3614
      Aihe