Plussat
Kirkas ja elävä 6 tuuman AMOLED-näyttö
Akun kesto ennätys
Kevyt ja kompakti
Kohtuullinen suoritus
Vankka rakennuslaatu
IP65/IP68 luokitus
MicroSD-kortti
3,5 mm audioliitin
Haittoja
60 Hz näytön virkistystaajuus
Keskinkertainen kamerajärjestelmä
Ei langatonta latausta
Ei enää halpaa
PhoneArenan luokitus:
8.5
7mm pitempi kuin Samsung A22 hmmm...
Sony Xperia 10 IV
5
5481
Vastaukset
- Anonyymi
Kohtuuhintainenkin tällä hetkellä, kun ottaa huomioon tarjoushintaan vielä kylkiäisinä sisältyvät hyvät kuulokkeet.
https://mobiili.fi/2022/08/15/hintavinkki-sonyn-vasta-heinakuussa-saataville-tulleen-xperia-10-iv-alypuhelimen-hinta-laski-jo-30-prosenttia-349-euroon-ja-kaupan-paalle-saa-yha-bluetooth-vastamelukuulokkeet/ - Anonyymi
Plussista joutaa pois vanhanaikainen ja epäkäytännöllinen korttipaikka sekä 3.5m liitäntä. Niillä ei tee yhtään mitään. Miinuksista taas näytön kuvataajuus ja turhake langaton lataus..
- Anonyymi
"Xperia 10 IV -kokonaispaketti sopii erinomaisesti normaaliin puheluihin, viestien lähettämiseen, satunnaisten valokuvien ottamiseen, selaamiseen, suoratoistoon ja äänen kuunteluun erinomaisella akunkestolla. Muoto ja rakennuslaatu ovat myös erinomaisia."
- Anonyymi
Sony 10 IV 153 x67mm
iPhone 12/13 146.7 x 71.5m
pituus ero 6,3mm
Sony ehdottomasti , akun kestokin parempi , samat asiat hoituu jopa paremmin..
ps säästää monta satkua.. - Anonyymi
Ei avaa instan kuvia, ei jaa whats up videoita. Suoraan sanoen paska
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004373
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422026- 631703
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331363Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706