MIKSI NORJA EI OLE EU-MAA?

Koska Norjassa ei tykätä, jos heidän kalavesilleen tulee yhtäkkiä esimerkiksi sakalaisia. Kalsatus kun on yksi Norajn pääeelikeinoista. eiväthän saksalaiset edes osaa norjnkieltä.

13

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JA TÄÄ EI OO SIT VITSI!

    • Anonyymi

      koska he tietävät miten lompakolle käy jos veljeilee Klaus Schwabin kanssa. Eu- klaus kulaus

      • Aivan niin.


      • Niinpä.


    • Anonyymi

      Koska Norjalaiset on fiksua porukkaa. Eivät myy omaisuuttaan. Toisin on täällä slaavihölmölässä, Kaikki on kaupan kuka ekaksi maksaa. Ja varsinkin ulkomaalaisille.

      • Siinä on se huono puoli, että jos tulee sota niin EU ei välttämättä pysty puolustamaan Norjaa.


      • Anonyymi
        Dazir kirjoitti:

        Siinä on se huono puoli, että jos tulee sota niin EU ei välttämättä pysty puolustamaan Norjaa.

        Mitä helvettiä EU pystyy puolustamaan? Eihän sillä ole armeijaa.
        Norja on NATO-maa, jolla oma valuutta, itsenäinen päätäntävalta ilman brysselin kommari komissaareja, eli turvatakuut, talous SEKÄ itsenäisyys kunnossa.


      • No ihan yhtälailla mekin olemma ulkomaalaisia norjalaisten mielestä. Jsokin Norjasssa on se hyvä åuoli, että se kuuluu kuitenkin NATO: n


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mitä helvettiä EU pystyy puolustamaan? Eihän sillä ole armeijaa.
        Norja on NATO-maa, jolla oma valuutta, itsenäinen päätäntävalta ilman brysselin kommari komissaareja, eli turvatakuut, talous SEKÄ itsenäisyys kunnossa.

        Ensivuonna. Tammikuun alusta Suomenkin pitäisi olla Natossa, jos kaikki menee hyvin (suunnitelamn mukaan). Päästäänpähän sitten tästä jonniojutavasta kellojensiirtelystä.


      • Niin, mutta Noirja on kuitenkin NATO-maa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mitä helvettiä EU pystyy puolustamaan? Eihän sillä ole armeijaa.
        Norja on NATO-maa, jolla oma valuutta, itsenäinen päätäntävalta ilman brysselin kommari komissaareja, eli turvatakuut, talous SEKÄ itsenäisyys kunnossa.

        Niin on Suomikin tai ainakin pitäisi olla ensivupden alusta, jos kaikki menee niin kuin on suunniteltukin. Sitten ei enää ole koko EU:lla niin väliä. NATO KYLLÄ PU9OLUSTAA OMIAAN.


    • Anonyymi

      Juuri niin, Norja on yksi maailman varakkaimpia valtioita ja heillä on ymmärretty olla veljeilemättä persaukisten kanssa ja elättämättä etelänveteliä

      • Norjassa on kuitenkin se hyvä puoli, että maa kuuluu NATOON.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      3994
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2679
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      41
      2667
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2425
    5. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2393
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      312
      2230
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1969
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1643
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      48
      1592
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1497
    Aihe