MIKSI NORJA EI OLE EU-MAA?

Koska Norjassa ei tykätä, jos heidän kalavesilleen tulee yhtäkkiä esimerkiksi sakalaisia. Kalsatus kun on yksi Norajn pääeelikeinoista. eiväthän saksalaiset edes osaa norjnkieltä.

13

518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JA TÄÄ EI OO SIT VITSI!

    • Anonyymi

      koska he tietävät miten lompakolle käy jos veljeilee Klaus Schwabin kanssa. Eu- klaus kulaus

      • Aivan niin.


      • Niinpä.


    • Anonyymi

      Koska Norjalaiset on fiksua porukkaa. Eivät myy omaisuuttaan. Toisin on täällä slaavihölmölässä, Kaikki on kaupan kuka ekaksi maksaa. Ja varsinkin ulkomaalaisille.

      • Siinä on se huono puoli, että jos tulee sota niin EU ei välttämättä pysty puolustamaan Norjaa.


      • Anonyymi
        Dazir kirjoitti:

        Siinä on se huono puoli, että jos tulee sota niin EU ei välttämättä pysty puolustamaan Norjaa.

        Mitä helvettiä EU pystyy puolustamaan? Eihän sillä ole armeijaa.
        Norja on NATO-maa, jolla oma valuutta, itsenäinen päätäntävalta ilman brysselin kommari komissaareja, eli turvatakuut, talous SEKÄ itsenäisyys kunnossa.


      • No ihan yhtälailla mekin olemma ulkomaalaisia norjalaisten mielestä. Jsokin Norjasssa on se hyvä åuoli, että se kuuluu kuitenkin NATO: n


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mitä helvettiä EU pystyy puolustamaan? Eihän sillä ole armeijaa.
        Norja on NATO-maa, jolla oma valuutta, itsenäinen päätäntävalta ilman brysselin kommari komissaareja, eli turvatakuut, talous SEKÄ itsenäisyys kunnossa.

        Ensivuonna. Tammikuun alusta Suomenkin pitäisi olla Natossa, jos kaikki menee hyvin (suunnitelamn mukaan). Päästäänpähän sitten tästä jonniojutavasta kellojensiirtelystä.


      • Niin, mutta Noirja on kuitenkin NATO-maa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mitä helvettiä EU pystyy puolustamaan? Eihän sillä ole armeijaa.
        Norja on NATO-maa, jolla oma valuutta, itsenäinen päätäntävalta ilman brysselin kommari komissaareja, eli turvatakuut, talous SEKÄ itsenäisyys kunnossa.

        Niin on Suomikin tai ainakin pitäisi olla ensivupden alusta, jos kaikki menee niin kuin on suunniteltukin. Sitten ei enää ole koko EU:lla niin väliä. NATO KYLLÄ PU9OLUSTAA OMIAAN.


    • Anonyymi

      Juuri niin, Norja on yksi maailman varakkaimpia valtioita ja heillä on ymmärretty olla veljeilemättä persaukisten kanssa ja elättämättä etelänveteliä

      • Norjassa on kuitenkin se hyvä puoli, että maa kuuluu NATOON.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      44
      2239
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      67
      2121
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1960
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      394
      1714
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1665
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1494
    7. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      0
      1390
    8. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1112
    9. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      977
    10. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      945
    Aihe