MIKSI NORJA EI OLE EU-MAA?

Koska Norjassa ei tykätä, jos heidän kalavesilleen tulee yhtäkkiä esimerkiksi sakalaisia. Kalsatus kun on yksi Norajn pääeelikeinoista. eiväthän saksalaiset edes osaa norjnkieltä.

15

687

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JA TÄÄ EI OO SIT VITSI!

    • Anonyymi

      koska he tietävät miten lompakolle käy jos veljeilee Klaus Schwabin kanssa. Eu- klaus kulaus

      • Aivan niin.


      • Niinpä.


    • Anonyymi

      Koska Norjalaiset on fiksua porukkaa. Eivät myy omaisuuttaan. Toisin on täällä slaavihölmölässä, Kaikki on kaupan kuka ekaksi maksaa. Ja varsinkin ulkomaalaisille.

      • Siinä on se huono puoli, että jos tulee sota niin EU ei välttämättä pysty puolustamaan Norjaa.


      • Anonyymi
        Dazir kirjoitti:

        Siinä on se huono puoli, että jos tulee sota niin EU ei välttämättä pysty puolustamaan Norjaa.

        Mitä helvettiä EU pystyy puolustamaan? Eihän sillä ole armeijaa.
        Norja on NATO-maa, jolla oma valuutta, itsenäinen päätäntävalta ilman brysselin kommari komissaareja, eli turvatakuut, talous SEKÄ itsenäisyys kunnossa.


      • No ihan yhtälailla mekin olemma ulkomaalaisia norjalaisten mielestä. Jsokin Norjasssa on se hyvä åuoli, että se kuuluu kuitenkin NATO: n


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mitä helvettiä EU pystyy puolustamaan? Eihän sillä ole armeijaa.
        Norja on NATO-maa, jolla oma valuutta, itsenäinen päätäntävalta ilman brysselin kommari komissaareja, eli turvatakuut, talous SEKÄ itsenäisyys kunnossa.

        Ensivuonna. Tammikuun alusta Suomenkin pitäisi olla Natossa, jos kaikki menee hyvin (suunnitelamn mukaan). Päästäänpähän sitten tästä jonniojutavasta kellojensiirtelystä.


      • Niin, mutta Noirja on kuitenkin NATO-maa.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mitä helvettiä EU pystyy puolustamaan? Eihän sillä ole armeijaa.
        Norja on NATO-maa, jolla oma valuutta, itsenäinen päätäntävalta ilman brysselin kommari komissaareja, eli turvatakuut, talous SEKÄ itsenäisyys kunnossa.

        Niin on Suomikin tai ainakin pitäisi olla ensivupden alusta, jos kaikki menee niin kuin on suunniteltukin. Sitten ei enää ole koko EU:lla niin väliä. NATO KYLLÄ PU9OLUSTAA OMIAAN.


      • Anonyymi00006
        Dazir kirjoitti:

        No ihan yhtälailla mekin olemma ulkomaalaisia norjalaisten mielestä. Jsokin Norjasssa on se hyvä åuoli, että se kuuluu kuitenkin NATO: n

        Kahdenkymmenenkuuden vuoden kokemuksella: emme me finskit ole tæællæ Norjassa "ulukomaalaisia"


    • Anonyymi

      Juuri niin, Norja on yksi maailman varakkaimpia valtioita ja heillä on ymmärretty olla veljeilemättä persaukisten kanssa ja elättämättä etelänveteliä

      • Norjassa on kuitenkin se hyvä puoli, että maa kuuluu NATOON.


    • Mutta Norja on kuitenkin NATO-maa. Se johtuu siitä että Venäjä on myös Norjan naapurimaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      244
      2165
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      189
      1644
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1302
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1005
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      816
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      800
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      771
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      760
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      746
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe