Saarijärven jäähalliyhtiö on mennyt konkurssiin. Nyt pitäisi Karstulan Areenan johtomiesten opastaa miten hallista on tehty karstulassa lähes kultamuna. On osattu hyödyntää hyväveliverkosto ja kusettaa tyhmiä kunnan virkamiehiä. Hyvänä käsikassarana on toiminut kehittämisyhtiö.
Areenan miehet auttamaan
9
1223
Vastaukset
- Anonyymi
#faktattiskiin
- Anonyymi
Valtiolta noin 620 000 €.
Kunnalta mm. kehittämisyhtiön kautta 650 000 € osakepääoma muut tuet.
Tukiostot, tilojen vuokraus ( tilainvestoinnit) koululle, jääkontti sekä muut tuet.
Tässä alkuun. Ja hallin taloudellinen tilanne on mikä on. Mielestäni ei voida puhua varsinaisesta menestystarinasta. Ohessa yksi linkki, mikä sisältä myös muuta faktatietoa.
https://yle.fi/uutiset/3-6465918 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valtiolta noin 620 000 €.
Kunnalta mm. kehittämisyhtiön kautta 650 000 € osakepääoma muut tuet.
Tukiostot, tilojen vuokraus ( tilainvestoinnit) koululle, jääkontti sekä muut tuet.
Tässä alkuun. Ja hallin taloudellinen tilanne on mikä on. Mielestäni ei voida puhua varsinaisesta menestystarinasta. Ohessa yksi linkki, mikä sisältä myös muuta faktatietoa.
https://yle.fi/uutiset/3-6465918Nuorisokahvio ( a la J Manni), toimiiko vaiko ei ? Koulujen ilmaisvuorot(?) päivisin, toimiiko vaiko ei? Eläkeläisten ilmaisvuoro kerran viikossa, toimiiko vaiko ei? Se toimii. Kunnan rakennuttamat vuokratilat hinta noin 400000 (lue neljäsataatuhatta), toimiiko vaiko ei? Ikäluokkien koko noin 15-20 lasta. Löytyykö kiekkoilijoita vaiko ei? Oliko negatiivista vaiko realismia ?
Miten menee hallin talous? Miten makaa jääkontti? Kuka maksaa lopulta? Siinäpä se, vai oliko negatiivista ajattelua? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nuorisokahvio ( a la J Manni), toimiiko vaiko ei ? Koulujen ilmaisvuorot(?) päivisin, toimiiko vaiko ei? Eläkeläisten ilmaisvuoro kerran viikossa, toimiiko vaiko ei? Se toimii. Kunnan rakennuttamat vuokratilat hinta noin 400000 (lue neljäsataatuhatta), toimiiko vaiko ei? Ikäluokkien koko noin 15-20 lasta. Löytyykö kiekkoilijoita vaiko ei? Oliko negatiivista vaiko realismia ?
Miten menee hallin talous? Miten makaa jääkontti? Kuka maksaa lopulta? Siinäpä se, vai oliko negatiivista ajattelua?Eikös kunta maksa jäävuoroja 60-70000 tuhannella vuosittain koululaisille ja eläkeläisille. Mikä muu laji saa samanlaisen tuen? Onkohan kuntalaisilla edes tietoa tuen määrästä areenalle!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eikös kunta maksa jäävuoroja 60-70000 tuhannella vuosittain koululaisille ja eläkeläisille. Mikä muu laji saa samanlaisen tuen? Onkohan kuntalaisilla edes tietoa tuen määrästä areenalle!
Onkohan kehittämisyhtiö vuokralaisena karstula areenassa? Jos on niin miksi on?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onkohan kehittämisyhtiö vuokralaisena karstula areenassa? Jos on niin miksi on?
Karstulan kehittämisyhtiön hämärähommista ei anneta totuudenmukaista tietoja kunnan verojenmaksajille.
- Anonyymi
Heh...hehh , "viisaat" insinöörit kehiin.
- Anonyymi
mikä jurmottaa,onko näiltä jurmottajilta tuet jäänyt saamatta,
- Anonyymi
Yritätkö puolustella puuhamiesten megatöppäilyjä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol6062436Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4131945Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H231780Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641458JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191426- 651301
- 1221194
Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka22960Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16948Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66853