Etsintäkuulutettu?

Anonyymi

Sain kirjeen haltuuni jossa pyydettiin soittamaan poliisille tiettyyn päivään mennessä,kirjeen sain 2 pv tuon päivämäärän mentyä.Usein oon yrittäny soittaa muttei kukaan vastaa.En tiedä mistä edes syytetään.Mitä teen?

3

291

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kirjeessä oli syy:Rikoksesta epäiltynä.!?

      • Anonyymi

        Odottele. Kyseessä on ilmeisesti kuulustelu, joka voidaan hoitaa puhelimitse. Esitutkintalain mukaan kuulusteltavalle on ilmoitettava hänen asemansa, kuten nyt on tehty. Epäilty rikos voidaan kertoa vasta kuulusteltaessa. Normaali ihminen kyllä tietää, mistä on kysymys. Rosvot tekevät rikoksia liukuhihnalta, mutta heille poliisi tuskin kirjeitä lähettelee.


    • Anonyymi

      Kiitos tiedosta.Mitään en mielestäni ole tehny,olen tosin voinu jäädä kiinni ku oon nostanu sosiaaliturvaa ja samalla myös palkkaa MUTTA tuskin siihen poliisi puuttuu.Entä jos nyt lähtisin ulkomaille?Voidaanko minut pysäyttää tuosta syystä passintarkastuksessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2452
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1622
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      653
      1066
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      926
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      885
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      81
      749
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      736
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      71
      718
    Aihe