Duunarit jotenkin kupsahtavat, kun työt loppuu
Vastaukset 1
- Anonyymi
Ihmisen kuoleman todennäköisyys kasvaa kun ikää tulee. On aika loogista että hiljan eläkkeelle jäänyt 66- vuotias kuolee todennäköisemmin kuin työelämässä oleva 59- vuotias jollainen se eläkeläinenkin oli 7 vuotta sitten, onhan hän vanhentunut 7 vuodella.
Voitaneen myös kysyä kuoleeko esim. kahden ensimmäisen eläkevuoden aikana eläkkeelle jääneitä jotenkin suhteessa enemmän kuin eläkkeellä vaikkapa 5- 7 vuotta olleita?
Tai voidaan kysyä että kasvaako kuolleisuus voimakkaasti ihan käytännön oikeasti juuri eläkkeelle jäännin jälkeen, tuskinpa vain, se vain vaikuttaa siltä jos ja kun joku tuttu juuri eläkkeelle jäänyt sattuu kuolemaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1451125Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1171017En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58765Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset213758Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä25706- 63705
- 135696
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57612- 38588
Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss57541