Hei!
Onko haittaa, jos koiran turvavyön pujottaa samasta turvavyöstä, joka on käytössä ihmisellä? Koira siis matkustaisi sylissä. Takapenkki on täynnä matkustajia, eikä takakonttin mahdu kuljetushäkkiä matkatavaroiden täyttäessä tilan.
Koira autossa samassa turvavyössä ihmisen kanssa
5
186
Vastaukset
- Anonyymi
Koira on ihan käyttökelpoinen turvatyyny ja helppo uusia tarvittaessa.
- Anonyymi
Miksi he..tissä hankit sen piskin!
- Anonyymi
Tähän tarkennuksena, että koira ja ihminen eivät siis olisi samojen vöiden sisällä vaan koiralla olevat turvavyövaljaat olisi kiinnitettynä ihmisen käytössä olevaan turvavyöhön ja omissa vöissään oleva koira istuisi ihmisen sylissä. Ymmärtääkseni kolaritilanteessa ihmisen turvavyö kiristyy pitäen ihmisen paikallaan (se kait on turvavyön tarkoitus...) eikä ihminen näin ollen liiskaisi koiraa, kuten joku arveli.
- Anonyymi
Riippuu vauhdista josta tulee pysähdys ja jos se on äkkipysähdys, niin kyllä koira siinä liiskaantuu melkoisella varmuudella.
- Anonyymi
Koira jää ihmisen puristukseen ja joutuu monikertaisen paino ja voiman uhriksi kuin mitä sylissä koiraansa pitänyt, eli ei sai jos käyttää järkeä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15111426- 288112
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565914Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1644850- 164687
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai364345Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas844213- 853502
- 803260
- 481761