Asikkalassa surmattu taksikuski

Anonyymi

Enpä olisi osannut odottaa, että tulee tämäkin päivä vastaan kun tällainen tilanne tulee julki😥. Osanottoni uhrin omaisille ja läheisille.

Sopii toivoa, että kaikki taksifirmat Päijät-hämeessä sekä muissakin maakunnissa reagoivat tähän hankkimalla kuskeille tehokkaat lupavapaat pippurisumutteet/turvasumutteet työntekijöidensä turvallisuuden parantamiseksi.

Tässä vielä linkki juttuun: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5960e02f-78b3-40f8-ac4e-ae336e05e6d2

Terveisin lahtelainen taksikuski

15

5864

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliiseja nähty anian tiellä tapahtuman jälkeen.
      Lähde: murha.info

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lähinnä kiinnostaa se onko tekijä vääksystä kotoisin vai sinne muualta muuttanut. Ja minkä ikäinen.

      • Anonyymi

        24 vuotias jolla taksin ajolupa.


      • Anonyymi

        Orimattilasta muuttanut.


    • Anonyymi

      Murhaajan nimi?

      • Anonyymi

        Jouni Sami


    • Sattumaako? Salosaaressa murhasi taksikuski 27.9.2009 Mikkelissä nuoren Sannan.

    • Anonyymi

      Taksikuski tappoi taksikuskin. Että sikäli....

    • Anonyymi

      Minna ja Annika olisiko aikaa minulle?

    • Anonyymi

      Runo: Elämän polkua olen kävellyt.Se polku on satuttanut minun sisintä.Elämän polulla on vastaan tullut asioita ,jotka saavat myös hymy huulille.Airinko ja sade pisarat ovat vaihtaneet paikkaa vuorotellen.Elämän polulla olen joutunut kokemaan jotain mikä satuttaa sisältä vielä.En ole tiennyt mitä tulen kohtaamaa elämän polulla.Elämäni juoksee eteenpäin päivät kiitää ohi.En aina saa niistä kiinni ,vaan elämä juoksee minä kävelen.Kuka voisi kertoa minulle ,miten minun elämä hymyilee.Elämän polulla olen joutunut pärjäämään ilman et kukaan auttaa minua.Elämä on näyttänyt,kuinka raakaa elämän polulla voi olla.Sydän on särkynyt elämän polulla ja saanut iskun.Miksi minun elämä ei voi olla yhtä ihanaa ,kun muiden.Elämän tiellä olen oppinut nauttimaan pienistä asioista.Ei elämän ihanuus tarvitse maailman kaikki kukat sinulle.Yksi ihana kukka antaa ilon.Nauti siis elämän pienistä hetkistä ,joka voi loppua milloin vain.Ikinä ei tiedä mikä päivä voi olla viimeinen.Elämän kirja ei kerro sitä minulle.En saa luettua sitä mistään.Nautin elämästä niin kauan,kun sitä elämää riittää.Ehkä huominen tuo minulle ilon jota elämäni tiellä olen kaivanut.

    Ketjusta on poistettu 51 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1765
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1250
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      930
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      57
      836
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      832
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      105
      741
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      688
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      686
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe