Enpä olisi osannut odottaa, että tulee tämäkin päivä vastaan kun tällainen tilanne tulee julki😥. Osanottoni uhrin omaisille ja läheisille.
Sopii toivoa, että kaikki taksifirmat Päijät-hämeessä sekä muissakin maakunnissa reagoivat tähän hankkimalla kuskeille tehokkaat lupavapaat pippurisumutteet/turvasumutteet työntekijöidensä turvallisuuden parantamiseksi.
Tässä vielä linkki juttuun: https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5960e02f-78b3-40f8-ac4e-ae336e05e6d2
Terveisin lahtelainen taksikuski
Asikkalassa surmattu taksikuski
15
5748
Vastaukset
- Anonyymi
Poliiseja nähty anian tiellä tapahtuman jälkeen.
Lähde: murha.info - Anonyymi
Paikalliset, käykää tuonne raportoimassa anonyymisti tietonne ja spekulointinne:
https://www.murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?f=20&t=36452 - Anonyymi
Lähinnä kiinnostaa se onko tekijä vääksystä kotoisin vai sinne muualta muuttanut. Ja minkä ikäinen.
- Anonyymi
24 vuotias jolla taksin ajolupa.
- Anonyymi
Orimattilasta muuttanut.
- Anonyymi
Murhaajan nimi?
- Anonyymi
Jouni Sami
Sattumaako? Salosaaressa murhasi taksikuski 27.9.2009 Mikkelissä nuoren Sannan.
- Anonyymi
Taksikuski tappoi taksikuskin. Että sikäli....
- Anonyymi
Minna ja Annika olisiko aikaa minulle?
- Anonyymi
Runo: Elämän polkua olen kävellyt.Se polku on satuttanut minun sisintä.Elämän polulla on vastaan tullut asioita ,jotka saavat myös hymy huulille.Airinko ja sade pisarat ovat vaihtaneet paikkaa vuorotellen.Elämän polulla olen joutunut kokemaan jotain mikä satuttaa sisältä vielä.En ole tiennyt mitä tulen kohtaamaa elämän polulla.Elämäni juoksee eteenpäin päivät kiitää ohi.En aina saa niistä kiinni ,vaan elämä juoksee minä kävelen.Kuka voisi kertoa minulle ,miten minun elämä hymyilee.Elämän polulla olen joutunut pärjäämään ilman et kukaan auttaa minua.Elämä on näyttänyt,kuinka raakaa elämän polulla voi olla.Sydän on särkynyt elämän polulla ja saanut iskun.Miksi minun elämä ei voi olla yhtä ihanaa ,kun muiden.Elämän tiellä olen oppinut nauttimaan pienistä asioista.Ei elämän ihanuus tarvitse maailman kaikki kukat sinulle.Yksi ihana kukka antaa ilon.Nauti siis elämän pienistä hetkistä ,joka voi loppua milloin vain.Ikinä ei tiedä mikä päivä voi olla viimeinen.Elämän kirja ei kerro sitä minulle.En saa luettua sitä mistään.Nautin elämästä niin kauan,kun sitä elämää riittää.Ehkä huominen tuo minulle ilon jota elämäni tiellä olen kaivanut.
Ketjusta on poistettu 51 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3269131Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835668Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3335190SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden753628Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33062Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662643Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal612575Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42402Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72338- 1132306