Siemens A60, kokemuksia ja mielipiteitä, Kiitos!

XL-tyttö85

Päädyin siihen tulokseen kännykkäkyselyssäni, että katselen itselleni jostain (mahdollisesti huuto.netistä) Siemens A60-puhelimen. Tämä on juuri sellainen puhelin, jota toivoin. Värinäytöllinen GPRS, jossa ei ole minulle tarpeetonta kameraa. Hinta ei näytä huuto.netissä olevan paha (halvimmat 30 euron molemmin puolin), mutta mikä on teidän mielipiteenne tästä puhelinmallista? Kestääkö puhelin? Onko hajonnut heti, vaatiiko jatkuvaa huoltoa, onko liikkeellä paljon nk. maanantai-kappaleita vai toimiiko hyvin ja varmasti, koskaan käyttäjäänsä pettämättä?
Risuja ja ruusuja kehiin!

7

1849

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bode

      toimi paremmin kuin hyvin. Vaihdoin vain kun halusin kamerapuhelimen eli CX70.

      • XL-tyttö85

        Kiitos vastauksestasi =)
        Minulle tuo kameraominaisuus on tosiaan aivan turha, koska kannan digikameraa aina mukanani.

        Oma nokialaiseni (3310) kesti käytössäni 5 vuoden ajan, ennen kuin äänet lakkasivat pelittämästä ja viestit sekoilevat.


      • selkäranka
        XL-tyttö85 kirjoitti:

        Kiitos vastauksestasi =)
        Minulle tuo kameraominaisuus on tosiaan aivan turha, koska kannan digikameraa aina mukanani.

        Oma nokialaiseni (3310) kesti käytössäni 5 vuoden ajan, ennen kuin äänet lakkasivat pelittämästä ja viestit sekoilevat.

        olet sinä syötävän ihanan näköinen,tuollaisen kun sais pulloon ja sais tikulla kiusata,hyvää jatkoo sulle ku oot varattu, niin en ala vongata, vaikka olenkin pohjanmaan täydellisin vonkaaja(heh heh)


    • Moi!1111

      Mul oli ennen se kännykkä mut ostin nyt siemens c65 kamera kännyn se a 60 on iha ok peruskänny

    • pettynyt käyttäjä

      Aika vähän näyttää olevan keskustelua juuri Siemenssin A60 puhelin mallista... Ostin noin vuosi sitten kyseisen puhelimen ja olen jo kahdesti saanut käyttää sitä takuussa, eikä se ole vieläkään kunnossa. Puhelin sammuilee ja tilttailee koko ajan, niin että hermot meinaa mennä. Takuuta olisi vielä vuosi jäljellä (yht. 2v). Onko muilla ollut samoja ongelmia? Olen ajatellut tehdä kunnon reklamaation A60-puhelimesta ja vaatia uutta puhelinta tilalle.

      • vaihtoon

        Mulla samanikäinen A60 ja samat oireet :( Lisäksi kuoren takakannen kiinnitys ei toimi, irtoilee jatkuvasti. Kaverilla on samoja ongelmia tuon laitteen kanssa. Toisaalta vaimon A60 on toiminut tosi hyvin koko ajan, taitaa olla aika isoja heittoja laadussa. Omaani yritän vaihtoon.


    • Haber

      Ostin hetki sitten kirpparilta saman Siemensin (A60) ja mulla on semmoinen ongelma, että jos laittaa laturiin kiinni niin pitää omituista ääntä, ja heti kun sen käynnistää, näyttöön tulee "Akku tyhjä lataa" en tiiä oisko vika latauspäässä tai puhelimessa tai jossain muussa, lataan kuitenkin vanhalla Siemensin A57:lla ja siihen käy sama akku :|

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      363
      2534
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      60
      2054
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      111
      1722
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1425
    5. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      186
      1405
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      75
      1396
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1365
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1277
    9. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1253
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1096
    Aihe