The Cuphead Show! Netflix

Anonyymi

Kyseinen ohjelma kannattaa katsoa Suomeksi, koska duppaus on superlaadukasta ja ääninäyttely parempaa kuin Englanninkielinen.

Suomeksi äänessä ovat mm
Tuomas Uusitalo = Cuphead
Juha Varis = Mugman
Iso Pannu = Antti Pääkkönen ( myös sivuääniä)
Muissa rooleissa myös Lauri Mikkola, Sasu Moilanen, Kris Gummerrus, Anna Asunta ja muutamia muita.

Tähän ääninäyttelytyöhön on todella panostettu. Sarja toimii näin paremmin, koska pystyt myös jatkuvasti seuraamaan tapahtumia tekstin lukemisen sijaan. Jos arvostelisin sarjan antaisin yhden lisätähden suomenkielisellä versiolla katsottuna vs english version.

1

136

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Myös Angry Birds hurjakesä toimii suomalaiselle paremmin Suomeksi kuin englanniksi ja tekstitettynä. Ensinnäkin äänet hauskempia ja parempia Suomeksi. Toiseksi tekstityksessä ei ole katselusta nautinnolisemman tekeviä puhekielen ilmaisuja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      1615
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      125
      1424
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      82
      1260
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      62
      1143
    5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      10
      1028
    6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      989
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      212
      791
    8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      763
    9. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      122
      733
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      698
    Aihe