Assi on suomen tehokkain sairaala. Maksetaanko siellä hyvin hoitsuille ettei parhaat hoitsut vaan lähde ruotsiin ja Norjaan 2000 paremman palkan perään?
Tietäiskö joku tiedotuspäällikkö? Paljonko tarjotaan?
Assi tulkoon pian
19
95
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ne mihinkään lähde. Tuota uhoa on kuultu toistakymmentä vuotta.
Kun perhe ja saatanallinen asuntovelka ovat täällä, ei sitä niin vain Norjaan luikita.
Ja norjassa ei pärjää paskalla kouluruotsilla.
Ja sitä Ass-sairaalaa saatte odotella vielä 10 vuotta. Soten kaatuessa vuodenvaihteessa myös tuo sairaalahanke kaatuu rytisten.- Anonyymi
..Kyllä äässissä ränni poikki saadaan !
- Anonyymi
Tavalla tai toisella assi menee pieleen ja tämä perustuu ihan kokemukseen, kun kiemunki on asian laittanut alulle , AINA on hanke karahtanut karille
- Anonyymi
Vihaa vihaa vihaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vihaa vihaa vihaa
Inhorealismia !
- Anonyymi
Sinne saa kuolla yhden hengen huoneeseen yksin.
- Anonyymi
Suomen suurin amputointiasema.
Varmaan työntekijöiltä ja johdolta vaaditaan lobotomia ennen työhönottoa - Anonyymi
Sitten alkaa kovan rahan purku- ja kärräys-työt mäen päällä. Sitä seuraa usean vuoden paalutus ja rakennustyöt. Ja taas on maaseudun elämästä haaveileville hesalaisille ja kaupunkielämästä haaveileville maalaisille asunto tarjolla.
Paljasjalkainen hämeenlinnalainen köyhä saa tyytyä asunnottomuuteen.- Anonyymi
#Hämtonissa tosiaan asioilla on vähän erikoinen tärkeysjärjestys, johtunee varmaan hv-kerhon bisnesten määräävästä politiikka-asemasta.
- Anonyymi
Uusi ensiapu tietenkin lähtee ensimmäisenä että virheinvestointi saadaan vähin äänin pyyhittyä #Hämtonin kartalta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
#Hämtonissa tosiaan asioilla on vähän erikoinen tärkeysjärjestys, johtunee varmaan hv-kerhon bisnesten määräävästä politiikka-asemasta.
Hv-persuille lisää hoitoonohjauspaikkoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hv-persuille lisää hoitoonohjauspaikkoja.
Onnea pesukoneellinen nimipäiväsankkeri Pertulle!
- Anonyymi
Osa sairaalan toiminnoista jää edelleen mäelle kun rahat on loppu.
- Anonyymi
Acuta hoitaa sydärit noin 2 vuorokauden viiveellä. Ei hätää.
- Anonyymi
Hämeenlinnalassa asumisesta saa jo sydärin.
Tosin hämäläiset ovat niin hitaita, että ehtivät joka tapauksessa potkaista tyhjää ennen kuin huomaavat mitään- Anonyymi
Sehän on lempeä lähtö !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sehän on lempeä lähtö !
Ei ollut Pilkkalan lähtö tuomion jälkeen
- Anonyymi
Vieläkö Perzut vaatii töiden keskeyttämistä ?
- Anonyymi
Vielä sen hoitajan nettopalkan ostovoima täällä Norjassa on hieman kovempi, kuin Suomessa, mutta se ei ole syy täällä olemiseeni. KhKs: jälkeen aikoinaan aloitin täällä työt ja sen myötä aloin vähitellen kuvitella itseäni taas ihmiseksi.
Vaikka ko. ostovoimani laskisi täällä 5% alle vastaavan Suomalaisen, niin silti pysyn täällä. Suurimmat edut Norjan hyväksi ovat:
1 Potilaiden omaiset.
2 Työnjohto.
3 Potilaat.
4 Matalampi stressi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841686Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2711584Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2851343Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691282- 57905
- 66874
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66863- 46861
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40841Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48818