Split autonvuokraus

Anonyymi

Tuoreita kokemuksia auton vuokraamisesta Splitin lentokentältä? Siellä näyttää olevan ainakin kymmenkunta autovuokraamia, osa paikallisia. Kusettaja-Sixt jätetään taatusti väliin, onneksi ei ole Green Motioniakaan.

3

2759

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Flizz on näköjään Sixtin halpisbrändi. Pysykää kaukana.

      • Anonyymi

        Siis Flizzr.


    • Anonyymi

      Sixt autovuokraamot kannattaa kiertää kaukaa mikäli miettii auton vuokraamista.
      Sixt-vuokraamon liikeidea on houkutella asiakas vuokraamaan auto, palautuksen jälkeen autoon keksitään muutaman vuorokauden kuluttua jokin vika jonka asiakas on heidän mielestä tehnyt. Tämän jälkeen asiakas on käytännössä oikeusmurhan uhri. Sain karvaasti kokea tämän tänä kesänä Itävallassa kun erehdyin vuokraamaan auton Saltzburin lentoasemalta. Auton takapuskuriin oli tullut matkalaukun pyörästä musta, noin (2 cm) mittainen jälki. Huomasin sen mutta ajattelin että se lähtee auton pesussa pois. Nyt olen maksanut tuosta mustasta tahrasta Sixt- Wien vuokraamolle yhteensä yli 1700 € ja todennäköisesti laskua tulee vielä lisää. Otin yhteyttä Suomen Sixt-konttoriin joka pesi kätensä asiasta samoin kun Helsinki-Vantaan asemalla oleva Sixt vuokraamo jonka asiakaspalvelu käyttäytyi todella epäystävällisesti. Sixt vuokraamot ovat autoliikeiden, vakuutusyhtiöiden, huoltamoketjujen asianajotoimistojen yms. kartelleja jossa asiakas käytännössä ryöstetään oikeusoppineiden avulla laillisin keinoin oli vakuutuksia tai ei. Oikeasti varokaa tätä yritystä!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      139
      3306
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      79
      2914
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      40
      2287
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      113
      2206
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      142
      2080
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      47
      2021
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1436
    8. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      24
      1314
    9. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      128
      1022
    10. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      1014
    Aihe