Parempaa håmottelua ja väkivaltaa täällä thaimaassa 24/7

Anonyymi

Suomessakin punavihervasureiden tasa-arvo, väkivalta ja håmottelu ovat parempia kuin persujen. Persujen puheet ovat paskapuheita, kun taas punavihervasureiden ovat...

Alla hyvä kirjoitus aiheesta:

"Pallomaha Tuksu Alatoopi-Einarilla taitaa olla tavallista vahvempi jauhotus päällä.
Tulee taas niin sekavaa tekstiä että ei mitään tolkkua, vai mitä mieltä on mielikuvitusystävänsä senssu?

Nyt ei ollut puhe Thaimaan kunkinkaan kesäpaikasta, eikä edes Suomen presidentin. Kuinka paha täytyy dysleksian tai jauhotuksen tason olla, ettei tätä ymmärrä?

"Kuvaa ei saisi olla olemassa" -toteaa kumikuksakeisari, siinä kaikki. Kuva kuitenkin on olemassa, vai vänkääkö tämä korkeasti koulutettu ja sivistynyt (jne.) läskipää tässäkin asiassa viimeiseen asti vastaan, kuten tapansa on.

Suomen pääministerin Kesärannan virallista videopalaverihuonetta on kuitenkin käytetty lesbokuvien rekvisiittana, aivan varmasti on. Kyse ei siis ole mistään yksityisasunnosta tai yksityisasiasta. Kyse on siitä mitä on tehty, kuka on tehnyt ja miksi on tehty? Kyse on Suomen pääministeri-instituutiosta!

Huan hanuristin mielikuvitusystävä se vasta mielenrauhaltaan, mielenterveydeltään ja muutoinkin aikamoinen sensei onkin. NumBalli voinee vakuuttaa puolestaan, että HÄN ei ole ikinä arvostellut kenenkään ulkonäköä, ei ikinä lumputellut (jne.), eikä håmåtellut ketään, saati sitten väkivallalla uhkaillut."

4

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ps. Yhtään en epäile että Senssu, NumBall ja Puppe olisivat yksi ja sama henkilö.

    • Mutta kun minä otan Saaripasasen homosihteeri- persoonan kuvatoiveet huomioon, niin kaikki rakkaat saavat oikeuden mennä hakattavaksi Chiang Maihin rahatukun kera!

      Saaripasanen pariinkiin kertaan mainitsi Hiekkaharjussa tenutessaan että "Jumala armahtaa, minä en". Nythän on ulkoistanut nuo väkivaltafantasiat sihteeripersoonalleen.

      Harmi vaan että peukalon kynsivalleja tuijottava kellohamepoika ei ole kovinkaan uskottava katutaistelija.

      • Anonyymi

        No koska kuvaa pukkaa puolihomouusavuton?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No koska kuvaa pukkaa puolihomouusavuton?

        Kuvaa mistä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      277
      4722
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2931
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      37
      2899
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1694
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1531
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      62
      1459
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe