V3- miten vaihdan soittoäänen??

Frosti

Hommasin juuri itelleni Motorolan V3- luurin, mutta mokoman kanssa on nyt parina viime päivänä meinannut hermot mennä kun en saa edes soittoääntä vaihdettua! (Nokian luureissa kaikki oli niin ihanan helppoa..)

Kun menen äänet- valikkoon, eteen tulevat valikot "tyyli" ja "muut asetukset". Valitsen tyyliksi värinä ja ääni, ja muista asetuksista "puhelut" kohtaan soittoääneksi kaupunkityylin.
Kuitenkin kun yritän toisesta luurista soittaa omaan puhelimeeni, soittoääni on joku ihan muu kun minkä valitsin. :(

Käsittääkseni kaikissa Motorolan malleissa soittoäänet vaihdetaan jokseenkin samalla tavalla. Joten ehkä mua osais täällä joku pro neuvoa..? :)

1

650

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SaraLee

      Motorolan Razer puhelimessa soittoaani vaihtuu joko valitsemalla Settings, Ring Styles ja sen Detail kohdan. Siella sit voi vaihtaa kaikki soittoaanen, faxin aanen, viestin aanen, nappaimien aanen yms.

      Voit myos menna Multimeadia osaston ja valitasen levysoittimen kuvan ja aanen sielta...apply as a ringing tone.

      Suomeks en tiia mitka noitten valikoitten nimet on. Mun luurissa ei oo suomee. Tosi hyva puhelin ja nelitaajuutensa / quadband toimii takuuvarmasti kaikkialla. Ja on tyylikas. Se muuten valittiin viime vuonna maaliman tuotteiden design kategoriassa top 10 sisaan ainoana kannykkana.

      Nokia voi ehka toimia paremmin mutta on ihan helvetin ruma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      96
      8489
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      44
      4177
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1936
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      37
      1468
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1450
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1179
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1150
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      877
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      852
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      817
    Aihe