Onko mulla aivosyöpä

Anonyymi

Hei. Minulla on ollut pelkoa siitä että olisiko mulla aivokasvain. Mun oireet on illalla harvoin muistinpätkimistä, kädet tärisee esim jos oon tehny jotain raskasta ja sitten mul menee about 4 sec että alan virtsaa ennen oli huimausta mutta se lähti ehkä jonkunlainen pieni puhe ongelma. T.13v poika.

1

178

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En usko että on aivokasvainta sinulla.
      Illalla väsyneenä ei ole mikään ihme jos muisti pätkii. Kädet tärisevät rasituksen vuoksi ja se on aivan normaalia. Neljän sekunnin vuoksi ei ole syytä olla huolissaan ja useita voi huimata vaikkapa kun nousee nopeasti pystyyn.
      Ei kuitenkaan kannata jäädä yksin pohtimaan terveysasioita pitkään jos jokin vaivaa mieltä. Sinä voit poiketa terkkarin juttusilla tarvittaessa.
      Huomasin sivusta kun eräs henkilö yritti päästä lääkärin tutkimuksiin kuinka aivokasvain vaikutti häneen. Väsymys muuttui jatkuvaksi, haittasi joka päivä. Ei edes hereillä meinannut pysyä ihmistenkään ilmoilla, jalat eivät pitäneet alla vaan polvilleen tippui. Varmaankin särkylääkkeitä kului paljon? Henkilö muuttui myös ihmisenä toisenlaiseksi, ei mikään enää kiinnostanut ja perusasioidenkin tekeminen usein jäi.
      Hoitoon pääsi lopulta kun naapuri soitti ambulanssin ja sairaalassa kuvasivat pään.
      Siitä se alamäki alkoi. Eipä ollut paljoa tehtävissä ja saattohoito alkoi. Silloin vahvat lääkkeet aiheuttivat sekavuuden ja toimintakyky meni täysin, lyhyessä ajassa. Oli järkyttävää nähdä se ja tajuta miten huono terveydenhoito voi pahimmillaan olla.
      Olet onneksi nuori ja varmasti elämäsi kunnossa nyt. Elä murehdi asian vuoksi. Kaikkea hyvää sinulle.
      (Itse varon säteileviä laitteita kaiken varalta. Elä sinäkään nuku kännykkä pään vieressä säteilemässä tuntitolkulla, kaiken varalta.)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2172
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1826
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1334
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      970
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      88
      960
    6. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      187
      926
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      905
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      750
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      746
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      719
    Aihe