Mihin?

häämatkaaja

Mitkä on hyviä matkakohteita häämatkaksi? Ei haluta mauritiukselle tai seychelleille vai mitä lie ovatkaan.. Tietää taas, että siellä parveilee kaikki muutkin tämän kesän suomalaishääparit. vaikka varmaan hyviä paikkooja ovatkin, ei siinä mitään. Omia kokemuksia hieman erikoisimmista paikoista..?

8

1369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Janette

      Menkää Islantiin. Auto alle ja saaren ympäri. Taatusti jää upeita muistoja!!!

    • ideoita hieman

      Onko teillä joku matkakohde, mistä olette muuten haaveilleet? Minusta on hassua ajatella erikseen jotain "häämatkakohteita", eiköhän ne kaikki mieleiset kelpaa siihen tarkoitukseen. Paitsi no joo, aktiivilomat tai seikkailureissut Kairoon saattaa mennä hieman hukkaan, jos juuttuu hotellihuoneeseen =)

      Islanti kuulostaa hyvältä, ja Australia tietysti, jos lompakko pullottaa liikaa. Oma suosikkini on Florida, kunhan saa auton vuokrattua ja majoituksen sopivan ajomatkan päässä Miamista. Hieman pienemmällä taloudellisella panostuksella pääsee katselemaan Norjan vuonoja, upeita nekin! Hellettä jos kaipaatte, se ei ehkä ole ykkäsvaihtoehto, mutta romanttinen mökkimajoitus Pohjois-Norjassa hakkaa helposti Välimeren turistirysät. Aasiasta löytyy eksotiikkaa... Goa? (Tai no se kyllä on turistipaikka.)

    • JXL

      Kaupunkia, rantaa ja aurinkoa!

      • jenna-05

        Olisiko sulla jotain vinkkejä Nizzaan liittyen? Kiitollisena ottaisin vastaan...


      • Heippa
        jenna-05 kirjoitti:

        Olisiko sulla jotain vinkkejä Nizzaan liittyen? Kiitollisena ottaisin vastaan...

        Aivan ainutlaatuinen hotelli on Auberge Provençale (www.aubergeprovencale.com) Antibes:ssa, 20 minuutin junamatkan päässä Nizzasta. Céline-huone jonka olin varannut yllätyksenä liikutti melkein sulhoni kyyneliin, ja yö tuotti ikuisia muistoja:)

        Muuten Nizzassa, ja joka puolella Rivieraa, on elokuussa aivan sairaasti porukkaa...


    • npg

      Häämatkallemme suuntasimme Aruballe, eräs Karibian saarista jos kaikki ei tiedä. Ei ollut ketään muita Suomesta, ei pelkoa kun erikoisempi kohde kyseessä. Suosittelen;)

    • Aarde

      Lappiin. Aina in. Tuntemani ulkomaalainen pari halusi sekin nimenomaan Suomen Lappiin häämatkalle.

    • ehkä

      Itse kylla asun Amerikassa, mutta
      kun ite menin naimisiin niin ei lahdetty
      niin sanotusti minnekkaan erikoiseen paikkaan,
      mutta villiin.
      Me mentiin Las Vegasiin (normaalisti asun Nykissa)
      ja meita odotti siella ihanat kasinot sun muut
      hullutukset.
      Se oli just kivaa.

      En tieda sitten millaista haette, mutta ehka jonnekkin missa voitte lahtea esim sukeltelemaan tjn?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      165
      8410
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      447
      7543
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      74
      3854
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      156
      3619
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      114
      3033
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      54
      2735
    7. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      42
      2046
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2036
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1873
    10. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      21
      1621
    Aihe