Mihin?

häämatkaaja

Mitkä on hyviä matkakohteita häämatkaksi? Ei haluta mauritiukselle tai seychelleille vai mitä lie ovatkaan.. Tietää taas, että siellä parveilee kaikki muutkin tämän kesän suomalaishääparit. vaikka varmaan hyviä paikkooja ovatkin, ei siinä mitään. Omia kokemuksia hieman erikoisimmista paikoista..?

8

1351

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Janette

      Menkää Islantiin. Auto alle ja saaren ympäri. Taatusti jää upeita muistoja!!!

    • ideoita hieman

      Onko teillä joku matkakohde, mistä olette muuten haaveilleet? Minusta on hassua ajatella erikseen jotain "häämatkakohteita", eiköhän ne kaikki mieleiset kelpaa siihen tarkoitukseen. Paitsi no joo, aktiivilomat tai seikkailureissut Kairoon saattaa mennä hieman hukkaan, jos juuttuu hotellihuoneeseen =)

      Islanti kuulostaa hyvältä, ja Australia tietysti, jos lompakko pullottaa liikaa. Oma suosikkini on Florida, kunhan saa auton vuokrattua ja majoituksen sopivan ajomatkan päässä Miamista. Hieman pienemmällä taloudellisella panostuksella pääsee katselemaan Norjan vuonoja, upeita nekin! Hellettä jos kaipaatte, se ei ehkä ole ykkäsvaihtoehto, mutta romanttinen mökkimajoitus Pohjois-Norjassa hakkaa helposti Välimeren turistirysät. Aasiasta löytyy eksotiikkaa... Goa? (Tai no se kyllä on turistipaikka.)

    • JXL

      Kaupunkia, rantaa ja aurinkoa!

      • jenna-05

        Olisiko sulla jotain vinkkejä Nizzaan liittyen? Kiitollisena ottaisin vastaan...


      • Heippa
        jenna-05 kirjoitti:

        Olisiko sulla jotain vinkkejä Nizzaan liittyen? Kiitollisena ottaisin vastaan...

        Aivan ainutlaatuinen hotelli on Auberge Provençale (www.aubergeprovencale.com) Antibes:ssa, 20 minuutin junamatkan päässä Nizzasta. Céline-huone jonka olin varannut yllätyksenä liikutti melkein sulhoni kyyneliin, ja yö tuotti ikuisia muistoja:)

        Muuten Nizzassa, ja joka puolella Rivieraa, on elokuussa aivan sairaasti porukkaa...


    • npg

      Häämatkallemme suuntasimme Aruballe, eräs Karibian saarista jos kaikki ei tiedä. Ei ollut ketään muita Suomesta, ei pelkoa kun erikoisempi kohde kyseessä. Suosittelen;)

    • Aarde

      Lappiin. Aina in. Tuntemani ulkomaalainen pari halusi sekin nimenomaan Suomen Lappiin häämatkalle.

    • ehkä

      Itse kylla asun Amerikassa, mutta
      kun ite menin naimisiin niin ei lahdetty
      niin sanotusti minnekkaan erikoiseen paikkaan,
      mutta villiin.
      Me mentiin Las Vegasiin (normaalisti asun Nykissa)
      ja meita odotti siella ihanat kasinot sun muut
      hullutukset.
      Se oli just kivaa.

      En tieda sitten millaista haette, mutta ehka jonnekkin missa voitte lahtea esim sukeltelemaan tjn?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      7150
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2510
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      102
      1947
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1517
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1069
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      980
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      949
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      853
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      729
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      708
    Aihe