2010:llä perheväkivalta, alkoholismi, omanapanarssuilu, lähestymiskiellot.
Vastaukset 4
Suolaton, järjetön, rasvaton, asunnoton ja pankkikortiton Paahtoleipä-Paavo Hua Hinista painiskelee lohduttomien asioiden parissa yömyöhään.
Minä tein tuossa rästiduunit pois ja napsautin hieman paremmasta pullosta jäiden joukkoon naminamia.
Köyhän Pasasen huvitus on vilkas mielikuvitus. Kummatkin eroni olivat rauhallisia mutta surullisia ja pitkäkestoisia. Yli vuosi meni kummassakin prosessissa ja viikonloppuisin oltiin edelleen normaalisti perheenä, käytiin matkoillakin.
Treeneissäkään en koskaan ole lyönyt naista, vaikka sparria on otettu satoja kertoja. Toiselle pojalleni annoin kerran luunapin, mutta pyysin heti anteeksi.
Meillä ei juotu kotona lasten nähden humalaan saakka koskaan. Viiniä ja olutta saattoi olla puutarhajuhlissa naapureiden kanssa. Meillä ei myöskään korotettu ääntä kotona lapsille eikä puolisolle.
Meillä ei tarvitse pelotella "kakaroita", kuten Pasanen kerroit kasvatusmetodiksi lasten pelottelun ja että isän tulee olla paha poliisi perheessä. Siinäpä suoraan natsisaksasta miehen malli.
Parasta seksiä on eroseksi. Kun on tottunut toiseen vuosien ajan, niin se on varsin tunteikasta puuhaa.
Myös pikku kiusa kuuluu asiaan, kun aletaan tapailemaan uusia. Exäni tapaili itseään 10 vuotta nuorempaa poikaa muutaman kuukauden ajan.
Kun hän tuli viikonloppuna luokseni, minulla olikin siellä 183 senttinen kuvankaunis mallityttö kylässä. Exäni itsetunto romahti joksikin aikaa, vaikka hän itsekin on erittäin kaunis nainen.
Sanoin exälle että älä anna hänen pilata tunnelmaa. Ihan mukava viikonloppu vietettiin kolmistaan plus lapset. Sattui olemaan tivolikin Lahden satamassa.
Se oli tupla ja kuitti.- Anonyymi
Mitä sun kello näyttää 2010 ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä sun kello näyttää 2010 ?
Miksi moinen kysymys?
Minun kelloni näyttää nyt, että minun olisi pitänyt olla nukkumassa, jo pari tuntia sitten, vähintäänkin.
Joskus sitä vaan sattuu ja tapahtuu, yllätyksiä.
Mielestäni on hyvä, että näin. - Anonyymi
Ei poika tuo sinunkaan mielikuvitus ihan aiheeton ole, en ole tähänkään viestiin kirjoittanut yhtään mitään, sinä näet minut joka paikassa minä en näe sinua missään, ja vaikeaa se olisikin koska olen vain tabula rasa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.373856- 100842
- 76630
- 50625
- 65615
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei142585- 30576
Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48557En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25550