" Pystymme todistamaan ja näyttämään toteen, että Helsingin Sanomat ei ole julkaissut turvallisuussalaisuuksia. Kaikki julkaisemamme tiedot, lause lauseelta, pystytään osoittaa löytyvän julkisista lähteistä "
No valitettavasti se ei mene aivan tuolla tavalla. Sillä seikalla, että samat tiedot on löydettävissä jo julkistetuistakin papereista, ei ole ko. rikoksen kanssa mitään tekemistä .
Toimittajien olisi kannattanut etukäteen tutustua rikoslakiin, ennen kuin ryhtyivät keräämään ja julkistamaan arkaluonteisia tietoja puolustusvoimien puuhastelusita.
Jo on tietämätöntä ja naiivia porukkaa. Yritetään sittten selitellä ja ppuolustautua kuin pikku lapset. Olisivat vaan sanoneet kuten muutkin rikolliset: "emmää tienny".
Kolmea Helsingin Sanomien toimittajaa syytetään turvallisuussalaisuuden paljastamisesta
Anonyymi
1
202
Vastaukset
- Anonyymi
Niin, vähän samaa, jos ylinopeudesta kiinni jäänyt kiistää ja väittää, että ajavathan muutkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18911285Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9310722Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356150Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1834956Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313436- 1723425
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402263Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001822Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61670Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161584