Norwegianin haku auki Helsingin baseen, onko kukaan hakenut? Millaiset päivät/yöpyvät/palkkaus siellä on tällä hetkellä? Kannattaako vaihtaa toisesta firmasta?
Kokemuksia haen jo siellä olevilta/olleilta, tai sitten ihan vaan jos joku päättänyt hakea kuten itse varmasti aion.
Kokemuksia haen jo siellä olevilta/olleilta, tai sitten ihan vaan jos joku päättänyt hakea kuten itse varmasti aion.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mä hain! Oon kans toisessa yhtiössä tällä hetkellä. Itse sain sähköpostiin ohjeet taustaselvitystä varten, mutta aiheuttaa pientä hämmennystä että miten sen kanssa pitäisi toimia.
Ajattelin hakea, tosin palkkaus mietityttää. Ei aiempaa kokemusta cabin crew-hommista, mutta ravintola-/ja matkailualalta kyllä vuosien kokemus. Lähinnä mietin pärjääkö perheellinen sillä palkalla. Vakkarityö on matkailualalla mutta ajattelin hakea nyt koska fiilissanoo niin ja uskon että omalla kohdalla nyt elämäntilanne sen sallii eli now or never.
Pitkää päivää, ei lainkaan yöpyviä. Palkka alan parhaita.
Mä hain myös. Ei aiempaa kokemusta cabin crew työstä. Mä silmäilin myös sitä turvallisuusselvitys ohjetta. Outoa jos toi sama selvitys pitää tehdä Helsingin baseen myös. Se vaikutti siltä että olisi hakenut Norjaan töihin 😃
Mulla myös vakituinen työpaikka matkailu-alalla.
Palkkaus mietityttää myös perheellisenä.
Ootko kuullut mitään hakemuksen lähettämisen jälkeen? Mä laitoin hakemuksen n. 3 vkoa sitten mutta mitään ei oo kuulunut. T.” Se toinen perheellinen joka mietti hakeeko vai ei”
Ovat itse asiassa poistaneet jo ilmoituksen eli onkohan tullut jo tarpeeksi hakemuksia ja haku suljettu. Tässähän saa jännittää kuuluuko mitään.
Mäkään en ole kuullut mitään lisää 😊
Haku tosiaan loppunut jo.
T. E.M Aikaisempi perheellinen 😃
Ei oo kuulunut. Tosin hakukin loppuu vasta ens kuun puolella, niin varmaan ilmottelevat vasta sitten.
Hylky tuli äsken... :(
Eikun uutta yritystä sitten joskus.
Toivottavasti muilla parempi onni! :)
tuli myös toi kutsu Tukholmaan mullekin, mutta sinne en halua muuttaa... 😔
Sama mulle tuli kans hylky Suomen puolella. Tarjottiinko muille haastiskutsua Tukholmaan? Ite en taida mennä, ei ruotsi taivu ihan siihen malliin kuitenkaan.
Mullekin tuli kutsu Ruotsiin haastatteluun, mutta näin perheellisenä ei oo mitään kiinnostusta Ruotsiin lähteä. Ilman lapsia voisin harkitakin.
Mulle tuli myös kutsu Ruotsiin haastatteluun . Olisin voinut käydä huvikseen haastattelussa siellä mut haastattelut on jo alkuviikosta . Vähän liian nopea aikataulu mulle 😃