Koska tuo Hobbin uusi Shaman's Crossing tulee suomennettuna? Sattuuko kukaan tietämään? Yritin Googlettaa mutta tuloksetta. Ei löytynyt kuin se koska kirja julkaistaan missäkin maassa. Mietin vain, että jos julkaisupäiväksi mainitaan esim. 11.5 niin tuleeko se silloin englannin kielisenä vai suomennettuna?
-Kiitos kaikille jotka vaivautuvat vastaamaan!-
-Kiitos kaikille jotka vaivautuvat vastaamaan!-
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siis tarkotin tuota ensimmäistä osaa tuosta kyseisestä kirjasarjasta. Tajusin myöhemmin että saattaa luulla että tarkoitin koko sarjaa.
Tuo kirjahan ilmestyy englanniksi vasta loppukesällä Jenkeissä ja Britanniassa hieman eri aikoihin.
Sen suomentamisesta ei ole vielä mitään tietoa ja Otavalla on kuitenkin Lordi Kultainen vielä kesken, että en ainakaan vuoteen, pariin sitä odottelisi.
Kun etsit kirjojen julkaisupäiviä, niin aika varma merkki siitä, että kirjaa ei julkaista löytämänäsi päivänä suomeksi on se, että se julkaistaan silloin ensimmäistä kertaa englanniksi.