patriciahalli

Anonyymi

Kun kaverit halusivat vaimoilleen paremmat työpaikat niin keksivät että kaikki menettävät työpaikkansa ja hakevat uudestaan.
Kuinka sattui että työntekijä vaikoista tulikin työnjohtajia ja ostajia.

14

582

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla oli alainen patrialla pari vuotta joka ei puhunut mitään. No eihän se mitään voinut tehdäkkään. Sitten paljastui että hän oli kuuro. No hän jatkoi tulemista töihin niinkuin ennenkin. Hienosti söi eväänsä.

    • Anonyymi

      Patria halli on aivan kuin Sosiaalitoimisto. Saat rahaa tekemättä juuri mitään.

    • Anonyymi

      Jos olet töissä tarpeeksi pitkään niin sinusta tehdään päällikkö. Mitään ei tarvi tehdä olla vaan päällikkönä.

    • Anonyymi

      Mulla oli työkaveri joka ei 8 vuoteen tehnyt mitään muuta kuin keitti kahvia. Ja joi sitä.

    • Anonyymi

      Silti kiva ottaa 3000e puhtaana lapaan

      • Anonyymi

        Palkat ovat hyvät kun saa porukassa itse päättää.


    • Anonyymi

      Ensin on ylipäällikkö sitten päällikkö ja vielä apulaispäällikkö. Eikä mitää tarvii tehdä. Pitää muistaa aamulla tulla töihin ja esittää että tekee jotain.

    • Anonyymi

      Kuntsu on huippu päällikkö. Kuinka se jaksaa tulla töihin tekemään mitään.

    • Anonyymi

      Työkaveri haki vuosi vapaata kun piti rakentaa talo. Pomo sanoi että ei käy. Sille maksettiin täysi palkka oman talon rakentamisesta ja sai käydä töissä jos huvitti.

    • Anonyymi

      Tämähän on ihan sairasta. Koko pulju pitäisi laittykiinni tai ainakin palkata ihmisiä jotka tekee jotsin.

    • Anonyymi

      rintaliivi halli jo on nimi

    • Anonyymi

      Yleinen verkkokuvakepatricia.fi
      Rintaliivit - Patrician verkkokauppa

      Rintaliivit - Patrician verkkokauppa Rintaliivit Oikeankokoiset ja hyvin istuvat rintaliivit näyttävät ja tuntuvat hyviltä, sekä antavat oikeanlaista tukea rinnoillesi. Satsaa laatuun ja useisiin eri malleihin, arkiliivien lisäksi vaatekaapissa on hyvä olla erikseen juhla- ja urheiluliivit.

      https://patricia.fi/fi/rintaliivit.html

    • Anonyymi

      Ihan sama kuin sosiaalitoimisto tai leikkikenttä.

    • Anonyymi

      Ihminen voi olla töissä patrialla vuosikymmeniä tekemättä mitään. Eikö ole naurettavaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      301
      1253
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1037
    3. 64
      857
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      68
      824
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      420
      695
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      629
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      71
      586
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      77
      574
    9. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      572
    10. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      449
      554
    Aihe