Kun kaverit halusivat vaimoilleen paremmat työpaikat niin keksivät että kaikki menettävät työpaikkansa ja hakevat uudestaan.
Kuinka sattui että työntekijä vaikoista tulikin työnjohtajia ja ostajia.
patriciahalli
14
478
Vastaukset
- Anonyymi
Mulla oli alainen patrialla pari vuotta joka ei puhunut mitään. No eihän se mitään voinut tehdäkkään. Sitten paljastui että hän oli kuuro. No hän jatkoi tulemista töihin niinkuin ennenkin. Hienosti söi eväänsä.
- Anonyymi
Patria halli on aivan kuin Sosiaalitoimisto. Saat rahaa tekemättä juuri mitään.
- Anonyymi
Jos olet töissä tarpeeksi pitkään niin sinusta tehdään päällikkö. Mitään ei tarvi tehdä olla vaan päällikkönä.
- Anonyymi
Mulla oli työkaveri joka ei 8 vuoteen tehnyt mitään muuta kuin keitti kahvia. Ja joi sitä.
- Anonyymi
Silti kiva ottaa 3000e puhtaana lapaan
- Anonyymi
Palkat ovat hyvät kun saa porukassa itse päättää.
- Anonyymi
Ensin on ylipäällikkö sitten päällikkö ja vielä apulaispäällikkö. Eikä mitää tarvii tehdä. Pitää muistaa aamulla tulla töihin ja esittää että tekee jotain.
- Anonyymi
Kuntsu on huippu päällikkö. Kuinka se jaksaa tulla töihin tekemään mitään.
- Anonyymi
Työkaveri haki vuosi vapaata kun piti rakentaa talo. Pomo sanoi että ei käy. Sille maksettiin täysi palkka oman talon rakentamisesta ja sai käydä töissä jos huvitti.
- Anonyymi
Tämähän on ihan sairasta. Koko pulju pitäisi laittykiinni tai ainakin palkata ihmisiä jotka tekee jotsin.
- Anonyymi
rintaliivi halli jo on nimi
- Anonyymi
Yleinen verkkokuvakepatricia.fi
Rintaliivit - Patrician verkkokauppa
Rintaliivit - Patrician verkkokauppa Rintaliivit Oikeankokoiset ja hyvin istuvat rintaliivit näyttävät ja tuntuvat hyviltä, sekä antavat oikeanlaista tukea rinnoillesi. Satsaa laatuun ja useisiin eri malleihin, arkiliivien lisäksi vaatekaapissa on hyvä olla erikseen juhla- ja urheiluliivit.
https://patricia.fi/fi/rintaliivit.html - Anonyymi
Ihan sama kuin sosiaalitoimisto tai leikkikenttä.
- Anonyymi
Ihminen voi olla töissä patrialla vuosikymmeniä tekemättä mitään. Eikö ole naurettavaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31811942Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15311084Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2526407Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2275229Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1683684- 1743558
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502533Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292000Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121844Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171735