Kun kaverit halusivat vaimoilleen paremmat työpaikat niin keksivät että kaikki menettävät työpaikkansa ja hakevat uudestaan.
Kuinka sattui että työntekijä vaikoista tulikin työnjohtajia ja ostajia.
patriciahalli
14
467
Vastaukset
- Anonyymi
Mulla oli alainen patrialla pari vuotta joka ei puhunut mitään. No eihän se mitään voinut tehdäkkään. Sitten paljastui että hän oli kuuro. No hän jatkoi tulemista töihin niinkuin ennenkin. Hienosti söi eväänsä.
- Anonyymi
Patria halli on aivan kuin Sosiaalitoimisto. Saat rahaa tekemättä juuri mitään.
- Anonyymi
Jos olet töissä tarpeeksi pitkään niin sinusta tehdään päällikkö. Mitään ei tarvi tehdä olla vaan päällikkönä.
- Anonyymi
Mulla oli työkaveri joka ei 8 vuoteen tehnyt mitään muuta kuin keitti kahvia. Ja joi sitä.
- Anonyymi
Silti kiva ottaa 3000e puhtaana lapaan
- Anonyymi
Palkat ovat hyvät kun saa porukassa itse päättää.
- Anonyymi
Ensin on ylipäällikkö sitten päällikkö ja vielä apulaispäällikkö. Eikä mitää tarvii tehdä. Pitää muistaa aamulla tulla töihin ja esittää että tekee jotain.
- Anonyymi
Kuntsu on huippu päällikkö. Kuinka se jaksaa tulla töihin tekemään mitään.
- Anonyymi
Työkaveri haki vuosi vapaata kun piti rakentaa talo. Pomo sanoi että ei käy. Sille maksettiin täysi palkka oman talon rakentamisesta ja sai käydä töissä jos huvitti.
- Anonyymi
Tämähän on ihan sairasta. Koko pulju pitäisi laittykiinni tai ainakin palkata ihmisiä jotka tekee jotsin.
- Anonyymi
rintaliivi halli jo on nimi
- Anonyymi
Yleinen verkkokuvakepatricia.fi
Rintaliivit - Patrician verkkokauppa
Rintaliivit - Patrician verkkokauppa Rintaliivit Oikeankokoiset ja hyvin istuvat rintaliivit näyttävät ja tuntuvat hyviltä, sekä antavat oikeanlaista tukea rinnoillesi. Satsaa laatuun ja useisiin eri malleihin, arkiliivien lisäksi vaatekaapissa on hyvä olla erikseen juhla- ja urheiluliivit.
https://patricia.fi/fi/rintaliivit.html - Anonyymi
Ihan sama kuin sosiaalitoimisto tai leikkikenttä.
- Anonyymi
Ihminen voi olla töissä patrialla vuosikymmeniä tekemättä mitään. Eikö ole naurettavaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1412789- 2312127
- 521946
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1951903Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261700Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1421525Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä801436- 1221168
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3111014Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65885