Asuin tuossa talossa ja voin sanoa että muuten ok paitsi että talossa asuu paljon nuoria. Asuu siellä vanhempiakin mutta nuoret lähinnä koska talossa paljon yksiöitä. Vieraspaikkoja liian vähän. Siellä bemarit ja audit valtaa ku nuoret jätkät ajaa vaan niillä. Seinänaapuri oli häirikkö joka onneksi muutti pois. Soitti yöllä musiikkia vaikka 22-7 aikaa ei saa metelöidä. Tupakoitsijoita paljon, koska kadun puolen ovella ja pyöräkatoksen luona tupakkapaikat. ILOQ lukot talossa on mikä oli kiva. Halusin vaa Joo kertoa millasta siellä on nii joku osaa varautua jos miettii muuttoa siihen taloon.
Tapparakatu 13 B
Anonyymi
4
712
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä et ihmiset kertovat millaista on asua jossain talossa osoite mukaan niin ettei tarvitse muuttaa jatkuvasti pois.
- Anonyymi
Kiitos tiedosta. Mikä on ILOQ lukko?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
https://www.iloq.com/fi/teknologiat/digitaalinen-lukitusjarjestelma-iloq-s10/
Lue tästäJoku lukko on näköjään avattava ennen kuin pääsee lukemaan sen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3564208Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1333692Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501881- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181778KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti671642Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551075