Hei!
Onko kellään tullut lähi aikoina outoja puhelinsoittoja 44 alkuisesta numerosta ulkomailta? Mulle on tullut outoja puhelinsoittoja numerosta 44 tän vuoden sisällä 4 kertaa ja loppunumerot ovat olleet aina erilaiset. En ole vastannut kertaankaan noihin numeroihin, koska en ole odottanut puhelinsoittoja ulkomailta ja ne soitot ovat niin epäilyttäviä. Ne huijarit/häiriköt eivät jätä mua rauhaan.
44 alkuisista numeroista brittien suunnilta on tullut huijauspuheluita aikaisemmin, koska olen katsonut netistä ja lukenut uutisia. Onko niitten estämisestä mitään hyötyä?
Mulle on tullut outoja puhelinsoittoja numerosta +44
6
300
Vastaukset
- Anonyymi
Itse painan vain hiljennä. Ei ole pitkään aikaan tullut puheluita kun ei reagoi.
Varokaa spooffausta. - Anonyymi
Liittyvät Microsoft huijauksiin. Itse vuosia sitten vastasin tällaiseen puheluun. Kommunikointi ei pelannut koska emme ymmärtäneet toisiamme. Sitten tuli tekstiviestejä. Loppui aika lyhyeen. Esiintyvät Microsoftin it- alan asiantuntijoina/ tukena ja huiputtavat uskomaan että tietokoneessasi on jotain vikaa. Laita esto päälle.
Toinen mitä aloin epäilemään olivat Apple tuen soitot Corckista, Irlannista.. kysyin asiaa Applen myymälästä ja siellä kerrottiin, että tukipuhelu voi tulla myös sieltä.
Aika outo juttu.
No pariin otteeseen laiteyhteydet luotu kyseiseen tukeen koska ipadissa oli jotain häikkää. Näköjään olen havainnut, mitä useampi yhteys ns.tukeen sitä enemmän ongelmia alkaa ilmaantumaan.
Lopputulos oli: iOS Account Managment : lla on joitain oikeuksia google- tiliini liittyen palveluihin jne. Safari katosi johonkin .. - Anonyymi
Joo, kerran vastasin ja lukivat koraania ja rukoilivat
- Anonyymi
Ihan suomesta tulee nuo puhelut suomalaisilta operaattoreilta mutta käyttävät ulkomaalaisia maskattuja numeroita
- Anonyymi
Se on se vankilassa töissä oleva seksinussija.
- Anonyymi
Mulle tuli eilen soitto Venäjältä nrosta 7 954 027-xx-xx. En ole koskaan aiemmin saanut sieltä soittoja? Onko nyt alkanut nyt sieltä suunnalta häiriköinnit? Mitä hyvää sieltä suunnalta voi edes odottaa...? Ryssittely taitaa nostaa päätään tällaisten myötä?
Tänään ilmoittelivat, että omakannassa on toiminnallisia ongelmia ja viiveitä? Veikkaan, että itänaapurin aiheuttamia ongelmia nekin? Hiton örkit, pitäisi sinkaittaa kuuhun tollaset, joista ei ole muuta kuin harmia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708