Punainen mopo päivittäin keula pystyssä kylällä.

Anonyymi

Hei sattuisiko kukaan tietävän kuka tällä isolla punaisella mopolla ajaa.
Lähes päivittäin kylällä liikkuessa kuuluu hirveän kova ääni ja punainen mopo keula pystyssä tulee vastaan. Todella vastuutonta tuolla tavalla ajella ja hirveää ylinopeutta.
Jos satut tämän lukemaan voisitko ystävällisesti hieman rauhoittua moposi kanssa, poliiseille on asiasta ilmoitettu mutta mitään ei tunnu tekevän asialle.

10

2532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juha Sipilä

    • Anonyymi

      Taidan tietää kyseisen mopon omistajan,,,, täytyy ottaa hänen vanhempiinsa tänään yhteyttä ja jutella nuorukaisen kanssa..,,

    • Anonyymi

      Anteeksi en keuli enää mopo meni rikki 😔

    • Anonyymi

      Pistä kuntoon ja hanaa....

    • Anonyymi

      Täällä eräs punasella ajava. Sori vaan oon jo reilusti yli 20v. Että ei paljon äiteen tai isän soittelut paina tai auta, eikä niitä muutenkaan kiinnosta minun elämä vittuakaan! Alkoholisti ja päälle käyvä mies on taas koko elämän täyttymys ja omaa isää kiinnostaa myös vaan alkoholi! Miettikää jumaliste tarkkaan teettekö lapsia, jos niille ei oo aikaa tai kiinnosta niiden asiat yhtään! Myönnän että joskus keula nousee ja vauhtia on, mutta se on mun terapiaa ollu jo lapsuudesta asti, kun ei voi porukoille puhua tai mennä kylään. Tai joo voi mennä jos haluaa kuunnella jatkuvaa vittuilua tai ottaa selkäänsä. Tai sitten ei saada sanaakaa suusta, jos ei oo muutamaa olutta alla!! Käyn töissä ja maksan itse omat polttoaineeni, renkaani, varaosani ja mahdolliset sakot ja itse istun linnassa jos jonkun yli ajan! Niinkuin myös kuka tahansa 15v täyttänyt, koska on sillon itse rikosoikeudellisessa vastuussa! Pyrin myös katsomaan millä kohtaa nostelen ja millon. Oon harrastanu tätä koko ikäni ja uskon tietäväni miten näitä vehkeitä ajetaan ja tunnen aika hyvin omat rajani. Sitä en tietenkään voi kieltää etteikö ammattilaisillekin voisi käydä virheitä tai että liikenne olisi oikea paikka, mutta ei oikeen muutakaan paikkaa edelleenkään ole!

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No voi että mikä itkuvirsi. Se ei ole kuitenkaan mikään syy vaarantaa muuta liikennettä ja häiritä ihmisiä. Mene johonkin syrjäkylälle jossa ei ole kukaan kuulemassa äänekästä ja vaarallista terapiaasi.

        Hyvä yritys,mutta ei tule sympatiaa. Koeta keksiä ensikerralla parempi tarina. Naurettavaa.


      • Anonyymi

        No voi että mikä itkuvirsi. Se ei ole kuitenkaan mikään syy vaarantaa muuta liikennettä ja häiritä ihmisiä. Mene johonkin syrjäkylälle jossa ei ole kukaan kuulemassa äänekästä ja vaarallista terapiaasi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No voi että mikä itkuvirsi. Se ei ole kuitenkaan mikään syy vaarantaa muuta liikennettä ja häiritä ihmisiä. Mene johonkin syrjäkylälle jossa ei ole kukaan kuulemassa äänekästä ja vaarallista terapiaasi.

        Kännisistä juopoista enempi haittaa kuin mopoililijoista .Hankkikaa ruikuttajat oma elämä ,Esim tappi millä punainen pää,sen tarpeessa tää aloittaja on.


    • Anonyymi

      Poliiseista ei oo mitään hyötyä, jos eivät itse nää tätä toimintaa ja uskon ainakin että harvoin kerkeevät kylälle asti ilman, että kukaan kerkeis ilmottaa kaverille. Puhelin on yllättävän kätevä olla farkkujen taskussa äänillä ja värinällä. Toinen juttu kilvettömiä 2pyöräsiä eivät edes autolla saa kiinni, jos yhtään on ajo kokemusta ja kylillä pyörinyt ja tutustunu reitteihin ja polkuihin.

    • Anonyymi

      Eikös "kouluttaja" ole joka paikan höylä sieltä apua.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      3884
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2609
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      42
      2568
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2365
    5. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      29
      2188
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      303
      2083
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1799
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1623
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      46
      1488
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1477
    Aihe