Jousimetsästys

Onko konkareilla hyviä vinkkejä aloittelevalle taljajousimetsästäjälle? Kokemusta on jousista ja metsästyksestä pyöreät 0 eli puhtaalta pöydältä aloitan.
2181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Metsästäjänuran aloittaminen jousella vaatii kyllä todella paljon perehtymistä ! Joku täysipäinen kokenut jousimetsästäjä voisi olla paras "sparraaja", muuten vaan TODELLA PALJON harjoittelua jousiammuntaa TAULUUN, yritys & erehdys periaatteella, riista ei ole se millä harjoitellaan ! Onnea harrastukseen !

Äänestä

Poliisit valvoo "Taajamissa" jousiapujametsästäjiä yö aikaan .Kannataa kysellä heiltä vinkkejä kuinka "Rusakoja" erottaa kotikissoista.Näyttäisi siltä että polisien työt ovat lisääntyneen taajamissa,hyvä niin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko konkareilla hyviä vinkkejä aloittelevalle taljajousimetsästäjälle? Kokemusta on jousista ja metsästyksestä pyöreät 0 eli puhtaalta pöydältä aloitan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu