Big Brotherin suosio senkun jatkuu ja asukkaita on moneen junaan tälläkin kaudella. Nyt on tihkunut tietoa tulevista asukkaista. Sunnuntaina tämä monen mielestä Suomen paras reality (ja monen mielestä ei niin paras....) sitten starttaa...
Lue juttu:
https://www.suomi24.fi/viihde/oho-tallaisia-asukkaita-bb-taloon-saapuu-sunnuntaina-mukana-mm-seksityolainen-21-v-nuori?s24
Oho! Tällaisia asukkaita BB-taloon saapuu sunnuntaina - Mm. seksityöläinen, 21-v. nuori...

14
225
Vastaukset
- Anonyymi
100 varmana tää seksityöläinen on miss melissa
- Anonyymi
Miksi Suomi24 ei tee ikinä juttuja Alfa TV:n ohjelmista? Eikö alfa maksa?
- Anonyymi
Heppeliveikkaus. Oma veikkaukseni 4 kpl.
- Anonyymi
Joka paikassa noita horoja pitää mainostaa, iltapäivälehdissäkin juttuja jatkuvasti. Halveksittavin ammatti, mutta lähes kaikki ämmäthän sitä tekee, avioliitotkin pelkkää rahastusta.
Tekisi mieli jättää Selviytyjätkin katsomatta oksettavan vittuämmän takia. - Anonyymi
Viime kerrasta viisastuneena tälläkin kerralla on oltava oma Ellansa, siis nyt on se yli kaksi metriä korkea ja kolmekymmentä senttiä kapea transu, joka asuu ulkomailla ja tekee mm. seksitöitä. Hän pukeutuu höyheniin ja kymmenen sentin korkokenkiin.
On oltava se kaksikymppinen täti, joka osaa ja tietää kaiken, on kokenut kaiken ja on niin täynnä tarmoa, että hyvä kun ei lähde lentoon.
On oltava Merve, joka on läpeensä ihmistuntija, näkee jo päältäpäin kaikista kaiken, ihmistuntemisessa häntä ei pese kukaan.
On oltava se epäsiistin oloinen keski-ikäinen mies, joka luulee olevansa kaksikymppinen, jolla on monta ammattia, joka pärjää missä ja miten vain.
Ainakin pitää olla mustaihoinen, nyt nuori nainen, joka käy kaupassa työssä ja joka on ihan hemmetin viisas.joka asiassa ja ennenkaikkea hän on suomalainen (?). Kiintiömatu.
Tekee myös mallin työtä (?). Kaikki matuthan sitä...
Irakin poika pitää myös olla. Nyt hän on jo poikaikänsä menettänyt, valkaistut hampaat hohtaen hymyilevä. Paljon asiaa tuntuu hänelläkin olevan.
Ohjelma kumisee tyhjyyttään. Kenelle se on suunnattu?
Miksi nämä kiertävät samat pärstät ovat selittämässä, mitä milloinkin tapahtuu?
Valkaistutukkainen ikiteini mies, takaa nuorelta näyttävä, edestä etäisesti Dannya muistuttava jokapaikan höylä ja loppuun kulutettu.
Sitten tämä isosuinen ja -hampainen
nuorirouva Anni. Erittäin kolhon ja kylmän oloinen. Miksi miksi miksi??
Viimeisenä pieni ja laiha reppana, niinikään kaikkialla näkyvä ja kuuluva tyttö, jolla on aina liian isot vaatteet. Hän kuuluu Harkimon sukuun, siis parasta A- luokkaa.
Hän ei varmaan kasva ikinä naiseksi, hän pysyy tyttösenä, pienenä ja laihana, jotenkin säälittävänä.
Hänellä on miellyttävä ääni ja hänen naurunsa on ihana.- Anonyymi
Miksi sinä kassi alma et pyrkinyt sinne vai etkö kelvannut?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi sinä kassi alma et pyrkinyt sinne vai etkö kelvannut?
Sinä et tiedä, olenko Kassialma vai Kassialvari!
Minä tyydyn nolaamaan itseni pienemmille piireille, ei tarvitse pyrkiä tekemään sitä koko kansalle televisioon. Tuskin minua olisi otettukaan, en ole kovin kiinnostava, ei ole mitään järisyttävää kerrottavaa, ei mitään erikoisia tapahtumia, ihan tavallista elämää vain.
- Anonyymi
Kaikenlaisia tyyppejä pitää olla, muuten tulee syyte syrjinnästä.
Mistä kummasta näitä erikoisuuksia oikein sikiää?
Oikeita kunnon äijiä ei ole enää olemassakaan, kaikki ovat jos jonkinlaisia hinttareita, saparopäisiä, hienohelmoja, mitään osaamattomia äidin poikasia, juoppoja, huumehörhörhöjä, naiseksi muutettuja tai haluavia.
Naisetkin ovat muuttuneet omituisiksi. Miksi kaikkien on oltava tubettajia, malleja (?), laulajia, missejä, joko hirveitä läskikasoja tai luurankoja, mieheksi haluavia, lesboja?
Minne on hävinnyt oikea, tavallinen nainen? Sievä, luonnonkaunis ja ystävällinen? Nainen ei tarvitse tekoräpsyjä silmiinsä, ei tekotukkaa omansa sekaan eikä nyrkeilysäkkiä olkkariinsa.
Kummalliseksi on maailma mennyt, ihmiset ovat muuttuneet naurettaviksi pelleiksi. - Anonyymi
En ole enää katsonut BB:tä lainkaan, vilkaisin nyt näitä sivustoja.
Mitkä ihmeen Milena ja Mathias sinne nyt ovat saapuneet?
Milena kuulostaa jugoslaavilta ja Mathias myös vaikuttaa muun kanalaiselta, myös jotain uussukupuolta edustavalta.- Anonyymi
"... kansalaiselta..."
- Anonyymi
Mathias esittelee itsensä kirkkonummelaisena, juoruilua (= muiden, näiden selän takana panettelua) rakastavana "homo-luuseri-lutkana" joka kokee olevansa Ulla Taalasmaa.
https://bigbrother.fi/uutiset/viinia-vaatteita-ja-mieskarkkeja-taalta-tulee-mathias
Onnittelen katsojia. Itse en enää katso tällaista roskaa.
- Anonyymi
Talo täynnä mielenterveys potilaita. Ainakin jotkut heistä.
No, koska näin on ohjelma ei ole minun ohjelma. Kiitos vaan nelonen. - Anonyymi
Tämä ohjelma on aika pitkälle suunnattu homoille ja lesboile ja kaikille eriskummallisille, vain muutamaa ohjelmassa katsoisin, mutta koska noita on taloon haalittu, joita ei pysty katsomaan niitten epäsosiaalisuuden takia.
Ja koska inho on senverran syvä.
Ohjelman katsominen saa loppua, ennen kuin se kunnolla alkaa.
Kiitos nelonen pienestä pätkästä ruutu tilausta, ei koskaan enää.- Anonyymi
Minä sain vihonviimeisen kokemukseni Sanoma Oy - Nelosesta yleensä sekä sen roska-Ruudusta jo viime vuonna.
Omituisia uuskanavia, jotka täynnä ö-luokan sarjoja ym.
Olen laittanut koko Sanomalle mainoseston.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.573681Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j683041Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin522243Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.121409Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m631178- 801068
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?1931Huippu, kaupunki ostaa hotellin
Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä55915Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä22908- 47892