Äänestäkää

Anonyymi

Äänestäkää Kokoomusta , saadaan köyhät kyykkyyn, ja johtajille bonukset.

3

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      hyvä vitsi mutta toisaalta jos rehellisiä ollaan niin ei ainakaan mua oo kokomus koskaan tuhonnuyt, mutta ymmärrän kyllä että tarkoitit tän vitsillä.

    • Anonyymi

      Vasemmisto tietää että 90% heidän kannatuksesta tulee sosiaaliturvan piirissä olevilta, joten heillä on motiivi myöskin pitää kansa sellaisena.

    • Anonyymi

      eiköhän vasemmisto aja niidenkin oikeuksia jotka heikommille eväille jäävät. nyt taivastellaan kun hallitus tekee velkaa - huomioiden siis ne kyykyssä olijat, tavikset ja pienipalkkaiset työtä tekevät jotka tuovat kortensa kekoon vähäisemällä tai pienelläkin osaamisellaan . Katsos kun sitä ei sopisi julkistaa ääneen - köyhyyttä kansassa vaan se sitten mieleen on kaikille niille jotka loppujen lopuksi ei tiedä todellisuudesta mistään mitään koska aina kultiksella ammennettu ja hyvinvointi räkänokkia olleet lapsuudestaan asti- ole kokoomus- kokomusta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      400
      4801
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      153
      2733
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      85
      2327
    4. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      36
      1508
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      45
      1458
    6. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      45
      1436
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      79
      1281
    8. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      155
      1078
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      11
      1031
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      14
      972
    Aihe