Kukaa saa ydinvoimaloista saadut tuotot ja mihin hintaan voimala myy sähköä...
Ydinvlimalan tuotto
8
210
Vastaukset
- Anonyymi
Teollisuuden voima käyttää ns. Mankalan periaatetta. Voimalan osakkaille myydään sähkö omakustannushintaan.
- Anonyymi
Koska tulee seuraava näin perustavaa laatua oleva aloitus ?
- Anonyymi
ei ainakaan vastauksia ole montaa...
- Anonyymi
valtio tuottaa halvalla sähköä ja myy sitä halvalla , sijoiittajat käärii rahat taskuun...
- Anonyymi
Mikä valtio? Fortum vai Teollisuuden voima.
En tiedä, mutta Suomeen pitäisi rakentaa lisää ydinvoimaloita. Sähkö on erittäin kallista nyt, koska meillä ei ole tarpeeksi ydinvoimaloita, koska viherpiipertäjät ei ole halunnut niitä.
- Anonyymi
Voitaisiin laittaa aurinkopaneeli- ja tuulivoimavero. Tuotoilla alennetaan muiden sähkölaskuja.
- Anonyymi
Vihreä puolue ja sen kannattajat voisi maksaa suomalaisille korvauksen nykytilanteesta.
Minne voin lähettää sähkölaskuni, voisiko vihreä puolue antaa ohjeet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1554906Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813586SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312573SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402243Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962119Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?282026Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861999Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191478Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1051370